Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXONEPCPS4
Okładka Trackmania Turbo (XONE)

Trackmania Turbo

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2003 roku serii zręcznościowych gier wyścigowych, rozwijanej od kilku lat pod skrzydłami koncernu Ubisoft przez ojców cyklu ze studia Nadeo.

Wyścigi | samochodowe | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

Okładka Trackmania Turbo (XONE)

producent: Nadeo

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

22mar2016

PC PS4 XONE

Trackmania Turbo to kolejna odsłona uznanej serii wyścigowych zręcznościówek, oferujących możliwość pokonywania zakręconych tras w zawrotnym tempie. Jest ona dziełem studia Nadeo – ojców cyklu Trackmania. Warto nadmienić, że mimo zbieżności tytułów, omawiana tu produkcja nie ma nic wspólnego z wydaniem na Nintendo DS z 2010 roku.

Założenia rozgrywki pozostały niezmienione względem poprzednich części. Celem zabawy nadal jest pokonywanie zawiłych tras, pełnych przeszkód, ramp, beczek i zdradzieckich zakrętów. Staramy się jak najszybciej dotrzeć do linii mety, by pobić wyznaczone wyniki czasowe.

Trackmania Turbo oferuje cztery zróżnicowane środowiska, w których toczą się zmagania: Lagoon Rollercoaster (tropikalny archipelag), International Stadium (wielki stadion), Canyon Drift (skalisty kanion w Ameryce) i Dirty Valley (pagórkowaty obszar wiejski). Każdy z tych obszarów oferuje zupełnie odmienne wrażenia, co daje w sumie cztery różne modele rozgrywki.

W trybie kampanii na pokonanie czeka 200 torów przygotowanych przez dewelopera, podzielonych na pięć kategorii względem stopnia trudności. Oprócz tego omawiana pozycja oferuje tradycyjny dla serii Trackbuilder – rozbudowany edytor, dzięki któremu gracze z całego świata mogą tworzyć zakręcone trasy, a następnie dzielić się nimi ze sobą przez Internet. Narzędzie to jest przydatne również dla użytkowników bez konstruktorskiego zacięcia, jako że pozwala wygenerować losową trasę na poczekaniu, jednym kliknięciem.

Oprócz rozgrywki jednoosobowej Trackmania Turbo oferuje także multiplayer, zarówno przez Internet, jak i na podzielonym ekranie. Ponadto omawiana odsłona oferuje nowość w postaci trybu Double Driver, w którym dwóch graczy sprawuje jednoczesną kontrolę nad tym samym pojazdem.

Gra cechuje się ładną oprawą graficzną, cieszącą oko, choć nieodbiegającą zanadto poziomem od poprzedniej części serii. Warto jeszcze wspomnieć o warstwie dźwiękowej, w której muzyka dynamicznie dostosowuje się do naszej jazdy (skoków, poślizgów, przejazdów przez bramki kontrolne etc.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 501 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 134,90 PLN

Gry podobne do Trackmania Turbo

Klasyfikacja PEGI Trackmania Turbo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trackmania Turbo

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo/AMD Athlon II 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7(SP1)/8.1/10
Mad Max i Trackmania Turbo w kwietniu w PlayStation Plus
Mad Max i Trackmania Turbo w kwietniu w PlayStation Plus

wiadomość28 marca 2018

Sony odpowiedziało Microsoftowi na Games with Gold. Posiadacze konsol PlayStation opłacający abonament PlayStation Plus otrzymają w kwietniu m.in. gry Mad Max oraz Trackmania Turbo.

Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016
Wieści ze świata (Battleborn, Trackmania Turbo, Below, Rime) 17/3/2016

wiadomość17 marca 2016

Dziś piszemy m.in. o dodatkach (płatnych i darmowych) do Battleborn, otwartych beta-testach gry Trackmania Turbo, terminie premiery Below oraz o odzyskaniu przez Tequila Works pełni praw do Rime od Sony. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

TrackMania Turbo zadebiutuje 24 marca
TrackMania Turbo zadebiutuje 24 marca

wiadomość5 lutego 2016

Firma Ubisoft ujawniła datę premiery gry TrackMania Turbo. Z szóstą odsłoną zręcznościowych wyścigów od studia Nadeo zapoznamy się 24 marca.

Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, Euro Truck Simulator 2) 2/10/2015
Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, Euro Truck Simulator 2) 2/10/2015

wiadomość2 października 2015

Dziś piszemy m.in. o obietnicy załatania Tony Hawk’s Pro Skater 5, opóźnieniu premiery gry Trackmania Turbo, wielkości świata w Just Cause 3, ujawnieniu kolejnych dwóch postaci w Street Fighter V, wypuszczeniu season passa do Fallout 4 na XOne oraz debiucie DLC Cabin Accessories do Euro Truck Simulator 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Trackmania Turbo – powstaje nowa odsłona szalonych wyścigów
Trackmania Turbo – powstaje nowa odsłona szalonych wyścigów

wiadomość16 czerwca 2015

Po dwóch latach przerwy firma Ubisoft wróciła do wyścigowej serii Trackmania, zapowiadając na targach E3 jej kolejną odsłonę, opatrzoną podtytułem Turbo. Zaoferuje ona cztery środowiska i tyle samo odmiennych stylów rozgrywki. Gra powstaje z myślą o PC, XOne i PS4, a jej premiera nastąpi przed końcem bieżącego roku.

PC
PS4
XONE