Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONEPC
Okładka Trackmania Turbo (PS4)
OkładkaTrackmania Turbo (PS4)

Trackmania Turbo

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 2003 roku serii zręcznościowych gier wyścigowych, rozwijanej od kilku lat pod skrzydłami koncernu Ubisoft przez ojców cyklu ze studia Nadeo.

Wyścigi | samochodowe | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Trackmania Turbo Premiera

22mar2016

PC PS4 XONE

producent: Nadeo wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Trackmania Turbo

Distance

GRIP

Micro Machines: World Series

Trackmania Turbo to kolejna odsłona uznanej serii wyścigowych zręcznościówek, oferujących możliwość pokonywania zakręconych tras w zawrotnym tempie. Jest ona dziełem studia Nadeo – ojców cyklu Trackmania. Warto nadmienić, że mimo zbieżności tytułów, omawiana tu produkcja nie ma nic wspólnego z wydaniem na Nintendo DS z 2010 roku.

Założenia rozgrywki pozostały niezmienione względem poprzednich części. Celem zabawy nadal jest pokonywanie zawiłych tras, pełnych przeszkód, ramp, beczek i zdradzieckich zakrętów. Staramy się jak najszybciej dotrzeć do linii mety, by pobić wyznaczone wyniki czasowe.

Trackmania Turbo oferuje cztery zróżnicowane środowiska, w których toczą się zmagania: Lagoon Rollercoaster (tropikalny archipelag), International Stadium (wielki stadion), Canyon Drift (skalisty kanion w Ameryce) i Dirty Valley (pagórkowaty obszar wiejski). Każdy z tych obszarów oferuje zupełnie odmienne wrażenia, co daje w sumie cztery różne modele rozgrywki.

W trybie kampanii na pokonanie czeka 200 torów przygotowanych przez dewelopera, podzielonych na pięć kategorii względem stopnia trudności. Oprócz tego omawiana pozycja oferuje tradycyjny dla serii Trackbuilder – rozbudowany edytor, dzięki któremu gracze z całego świata mogą tworzyć zakręcone trasy, a następnie dzielić się nimi ze sobą przez Internet. Narzędzie to jest przydatne również dla użytkowników bez konstruktorskiego zacięcia, jako że pozwala wygenerować losową trasę na poczekaniu, jednym kliknięciem.

Oprócz rozgrywki jednoosobowej Trackmania Turbo oferuje także multiplayer, zarówno przez Internet, jak i na podzielonym ekranie. Ponadto omawiana odsłona oferuje nowość w postaci trybu Double Driver, w którym dwóch graczy sprawuje jednoczesną kontrolę nad tym samym pojazdem.

Gra cechuje się ładną oprawą graficzną, cieszącą oko, choć nieodbiegającą zanadto poziomem od poprzedniej części serii. Warto jeszcze wspomnieć o warstwie dźwiękowej, w której muzyka dynamicznie dostosowuje się do naszej jazdy (skoków, poślizgów, przejazdów przez bramki kontrolne etc.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 515 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Trackmania Turbo cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trackmania Turbo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trackmania Turbo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo/AMD Athlon II 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce GT 240 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7(SP1)/8.1/10
PC
PS4
XONE