Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2015, 14:30

Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, Euro Truck Simulator 2) 2/10/2015

Dziś piszemy m.in. o obietnicy załatania Tony Hawk’s Pro Skater 5, opóźnieniu premiery gry Trackmania Turbo, wielkości świata w Just Cause 3, ujawnieniu kolejnych dwóch postaci w Street Fighter V, wypuszczeniu season passa do Fallout 4 na XOne oraz debiucie DLC Cabin Accessories do Euro Truck Simulator 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 2.10 do godz. 19:00):

Midweek Madness: 10-lecie serii Sniper Elite (do piątku 2.10 do godz. 19:00), WWW:

Midweek Madness: seria Tomb Raider (do 2.10 do godz. 19:00), WWW – między innymi:

Promocja dnia (do soboty 3.10 do godz. 19:00):

Promocje weekendowe (darmowe granie do 5.10 do 22:00, przeceny do 6.10 do 19:00):

  • Broken Age – obniżka 66% – 7,81 euro (ok. 33 zł), WWW
  • SpeedRunners [wczesny dostęp] – darmowe granie + obniżka 67% – 4,94 euro (ok. 21 zł), WWW

WEEKEND Z PARADOX INTERACTIVE (do 6.10 do 19:00) – WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 6.10 do godz. 19:00) – przecena 160 gier – WWW

Tydzień z Sanctum (darmowe granie do 5.10 do 22:00, przeceny do 6.10 do 19:00):

  • Sanctumdarmowe granie + obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Sanctum 2darmowe granie + obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł), WWW
Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, ETS 2) 2/10/2015 - ilustracja #1

GOG.com

Na największej rodzimej platformie dystrybucji cyfrowej zadebiutowały kolejne klasyki gatunku FPS, reprezentujące kultowe serie Quake i Wolfenstein. Do czwartku 8 października do godz. 14:59 można je kupić z niewielkim rabatem w ramach dwóch pakietów:

Warto przypomnieć, że kupując gry z katalogu wydawniczego firmy Bethesda Softworks – a więc dowolną z wymienionych powyżej pozycji – otrzymujemy gratis The Elder Scrolls: Arena oraz The Elder Scrolls II: Daggerfall.

Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, ETS 2) 2/10/2015 - ilustracja #2

Tony Hawk’s Pro Skater 5 – patche w drodze

Najnowsza odsłona kultowej skateboardingowej serii jest na najlepszej drodze, by zdobyć miano jednej z największych porażek tego roku (aktualna średnia ocen recenzentów na Metacritic wynosi 27 procent w przypadku wersji na PS4), więc nic dziwnego, że Activision obiecało jak najszybsze załatanie przez studio Robomodo gry Tony Hawk’s Pro Skater 5 (szczegółów na temat przygotowywanych patchów jednak nie podano). Wybitnej gry już z tego raczej nie będzie, a niesmak i tak pozostanie, ale dobrze, że wydawca przynajmniej próbuje się zrehabilitować.

Just Cause 3 ma mapę o powierzchni 1000 km2

Najnowszy dziennik dewelopera na temat Just Cause 3 poświęcono republice Medici, w której toczy się akcja gry. Film (widoczny poniżej) potwierdza, że na potrzeby najnowszej odsłony przygód agenta Rico Rodrigueza wykreowano świat o powierzchni ok. tysiąca kilometrów kwadratowych. Otrzymamy więc bardzo dużą mapę, choć nie będzie ona większa niż tereny dostępne w poprzedniej odsłonie tej samej serii.

Trackmania Turbo przesunięta na 2016 rok

Firma Ubisoft ogłosiła, że studio Nadeo nie wyrobi się z wydaniem najnowszej odsłony szalonej wyścigowej serii Trackmania na listopad 2015 roku, jak dotychczas planowano. Debiut gry Trackmania Turbo został przesunięty na początek 2016 roku, by deweloperzy mieli czas na udoskonalenie każdego aspektu produkcji oraz dodanie jeszcze paru funkcji, które zwiększą jej żywotność.

Street Fighter V – kolejne postacie to Zangief i Laura

Poznaliśmy kolejne dwie grywalne postacie, które pojawią się w bijatyce Street Fighter V. Niedawno firma Capcom ujawniła znanego z poprzednich części rosyjskiego wrestlera Zangiefa – o tym, co potrafi ten zawodnik, przekonacie się, oglądając poniższy trailer. Oprócz tego japoński magazyn Famitsu omyłkowo ujawnił screenshoty (uwiecznione przez EventHubs) prezentujące Laurę – zupełnie nową wojowniczkę, która przypuszczalnie pochodzi z Brazylii, a w walce posługuje się tamtejszą odmianą jiu-jitsu.

Wieści ze świata (THPS 5, Trackmania Turbo, Just Cause 3, Street Fighter V, Fallout 4, ETS 2) 2/10/2015 - ilustracja #5

Fallout 4 – season pass już dostępny na XOne

Przepustka sezonowa do gry Fallout 4 stała się już dostępna do nabycia dla wersji na Xboksa One w sklepie Xbox Store zapłacicie za nią 129,99 zł. Na razie brak informacji o wypuszczeniu season passa do sprzedaży dla edycji na PC i PS4; Pete Hines z firmy Bethesda Softworks każe wypatrywać wieści na ten temat na horyzoncie.

Euro Truck Simulator 2 – DLC Cabin Accessories dostępne

Studio SCS Software wypuściło ujawnione parę dni temu DLC Cabin Accessories do gry Euro Truck Simulator 2. Za 3,99 euro (ok. 17 zł) możecie udekorować kabinę swojej ciężarówki toną rozmaitych bajerów, od psa kiwającego głową na desce rozdzielczej, przez zawieszki na przedniej szybie, po pluszowe kości dyndające pod lusterkiem.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: