Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2015, 14:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rise of the Tomb Raider z dodatkami single- i multiplayerowymi?

W sklepie Amazon pojawiła się przepustka sezonowa dla gry Rise of the Tomb Raider. O ile zapowiedź dodatku fabularnego nie jest zbytnio zaskakująca, tak informacja głosząca, że dostaniemy także DLC pozwalające na "konkurowanie ze znajomymi", już tak. Produkcja ma być przecież pozbawiona multiplayera...

Rise of the Tomb Raider – nowa przygoda Lary zostanie rozszerzona dzięki nadchodzącym dodatkom. - Rise of the Tomb Raider z dodatkami single i multiplayer? - wiadomość - 2015-10-02
Rise of the Tomb Raider – nowa przygoda Lary zostanie rozszerzona dzięki nadchodzącym dodatkom.

W sklepie Amazon (dzięki VG24/7) pojawiła się przepustka sezonowa dla gry Rise of the Tomb Raider w wersji na konsolę Xbox One. Nie zdradzono żadnych konkretów, ale w opisie produktu możemy wyczytać, że: „Season Pass zawiera treści, które wydłużą kampanię dla jednego gracza i pozwolą na konkurowanie ze znajomymi”. Przekładając to na bardziej zrozumiały język, wychodzi na to, że po premierze „podstawki” otrzymamy jakieś fabularne rozszerzenie oraz, co bardziej zaskakujące, tajemniczy dodatek związany z multiplayerem. Jest to o tyle dziwne, że w produkcji nie znajdziemy trybów dla wielu graczy. Co to może oznaczać? Być może jakieś specjalne zadania, które będziemy wykonywać na czas i walczyć o miejsce w rankingach? Równie dobrze może to być coś innego, albo zwykła pomyłka. Do czasu oficjalnego komunikatu firmy Microsoft czy też deweloperów ze studia Crystal Dynamics ciężko wyrokować. Warto jeszcze wspomnieć, że przepustkę sezonową wyceniono na 30 dolarów (około 114 zł).

Przypominam, że z ostatnich doniesień wynika, że Rise of the Tomb Raider i bez dodatków fabularnych będzie całkiem długą, zwłaszcza jak na gry akcji, produkcją. Według deweloperów, tytuł będzie można ukończyć w 15 – 20 godzin, ale zaliczenie go na 100% może zająć nawet i 40 godzin.

Premiera produkcji odbędzie się w Polsce 13 listopada na konsolach Xbox One i Xbox 360. Na początku 2016 roku projekt trafi do posiadaczy komputerów PC, a pod koniec przyszłego roku otrzymają go użytkownicy PlayStation 4. Gra zostanie zlokalizowana na język polski, a w Larę ponownie wcieli się Karolina Gorczyca.