Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2015, 09:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rise of the Tomb Raider - Karolina Gorczyca użyczy głosu Larze Croft

Znana z Tomb Raidera z 2013 roku aktorka Karolina Gorczyca ponownie wcieli się w Larę Croft w nadchodzącej grze Rise of the Tomb Raider. Informacja ta pojawiła się na oficjalnej polskiej stronie serii Tomb Raider.

Rise of the Tomb Raider - Karolina Gorczyca użyczy głosu Larze Croft - ilustracja #1

Na oficjalnej polskiej stronie serii Tomb Raider poinformowano, że w rodzimej wersji nadchodzącego Rise of the Tomb Raider w Larę Croft ponownie wcieli się aktorka Karolina Gorczyca, znana z poprzedniej odsłony cyklu. Jej wcześniejszy występ był co najmniej dobry, więc możemy się tylko cieszyć, że po raz kolejny usłyszymy panią Karolinę w zbliżającym się hicie studia Crystal Dynamics. Premiera produkcji odbędzie się 10 listopada (w Europie 3 dni później) na konsolach Xbox One i Xbox 360. Na początku 2016 roku gra ukaże się na komputerach PC (Steam i Windows 10), a użytkownicy PlayStation 4 poczekają najdłużej, gdyż do okresu świątecznego przyszłego roku.

Taki dziwny plan wydawniczy nowego Tomb Raidera związany jest z umową pomiędzy Microsoftem i Square Enix. Co ciekawe, nadchodzący tytuł będzie jednym z niewielu czasowych ekskluzywów, które zobaczymy na Xboksie One, gdyż gigant z Redmond postanowił zmienić politykę i wspierać własne marki.

W Rise of the Tomb Raider trafimy m.in. na Syberię. - Rise of the Tomb Raider - Karolina Gorczyca użyczy głosu Larze Croft - wiadomość - 2015-09-21
W Rise of the Tomb Raider trafimy m.in. na Syberię.
Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: Crystal Dynamics
  • Wydawca: Square Enix
  • Data premiery: 10 listopada 2015 roku (XOne / X360), początek 2016 roku (PC), koniec 2016 roku (PS4)
  • Platformy sprzętowe: XOne, X360, PC, PS4

Rise of the Tomb Raider będzie bezpośrednią kontynuacją Tomb Raidera z 2013 roku. Lara Croft wyruszy na Syberię, na poszukiwanie miasta Kitież, w którym skrywa się ponoć tajemnica nieśmiertelności. To zaledwie początek jej przygody, gdyż w późniejszym czasie odwiedzimy także inne miejsca na świecie.

Rozgrywka nie zmieni się zbytnio od czasów poprzedniej odsłony, w związku z czym będziemy mieć do czynienia z widowiskową grą akcji przeznaczoną dla jednego gracza. W produkcji, w odróżnieniu od ostatniej pełnoprawnej części serii, zabraknie bowiem trybu multiplayer.