Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 września 2015, 10:08

autor: Adrian Werner

Downton Abbey: Mysteries of the Manor - premiera mobilnej adaptacji popularnego serialu

W App Store i Google Play zadebiutowała gra Downton Abbey: Mysteries of the Manor, czyli casualowa przygodówka oparta na motywach popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego.

Downton Abbey, czyli jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat, doczekał się adaptacji mobilnej. Produkcja zatytułowana została Downton Abbey: Mysteries of the Manor i stanowi detektywistyczną przygodówkę.

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się naturalnie w tytułowym brytyjskim zamku, będącym własnością starego i bogatego rodu Crawleyów, na czele którego stoi Lord Grantham i jego żona Cory. Fabuła zaczyna się, gdy mieszkańcy Downtown Abbey, zarówno arystokracja, jak i służba, udają się do pobliskiej wioski, aby wziąć udział w obchodach lokalnego święta. Gdy wracają dobry humor szybko staje się jedynie wspomnieniem, gdyż odkrywają, że pod ich nieobecność ktoś obrabował rezydencję i z praktycznie każdego pokoju znikły cenne przedmioty. Nie oszczędzono nawet pomieszczeń zamkniętych na klucz, co oznacza, że przestępstwa musiał dokonać któryś z mieszkańców zamku. Lord Grantham postanawia zatrudnić prywatnego detektywa (w tej roli my), w celu dyskretnego odkrycia tożsamości złodzieja oraz motywów, jakie nimi kierowały.

Downton Abbey: Mysteries of the Manor stanowi klasyczny przykład casualowej przygodówki typu hidden object. Podczas zabawy eksplorujemy więc zamek, prowadzimy rozmowy, gromadzimy wskazówki i rozwiązujemy zagadki logiczne. Regularnie musimy także mierzyć się z sekcjami z ukrytymi obiektami. Podczas tych wyzwań trafiamy na oddzielne ekrany, najczęściej gęsto zapełnione różnorodnymi przedmiotami i musimy wśród nich odnaleźć te wymienione na listach.

Skuteczne odnajdywanie skradzionych przedmiotów i zwracanie ich właścicielom pozwala powoli zyskiwać zaufanie konkretnych mieszkańców zamku, a to z kolei skutkuje zdobywaniem nowych wskazówek oraz odblokowaniem dostępu do kolejnych wyzwań. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano pomocny system podpowiedzi.

Downton Abbey: Mysteries of the Manor posiada także elementy sieciowe. Możemy bowiem rywalizować z innymi ludźmi o to, kto szybciej odnajdzie uszkodzone przedmioty w zamku i dokona ich napraw.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Downton Abbey: Mysteries of the Manor

Downton Abbey: Mysteries of the Manor