Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Downton Abbey: Mysteries of the Manor (AND)
OkładkaDownton Abbey: Mysteries of the Manor (AND)

Downton Abbey: Mysteries of the Manor

Przeznaczona na urządzenia mobilne casualowa przygodówka firmy Activision, oparta na licencji popularnego brytyjskiego serialu Downton Abbey. Akcja gry toczy się w tytułowej posiadłości, będącej własnością starego i bogatego rodu.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Downton Abbey: Mysteries of the Manor Premiera

15wrz2015

iOS AND

Gry podobne do Downton Abbey: Mysteries of the Manor

Tajemnice Czasu: Dziedzictwo

9 Clues 2: The Ward

Left in the Dark: No One on Board

Downton Abbey: Mysteries of the Manor to wydana na mobilny system iOS i AND casualowa przygodówka, oparta na licencji popularnego brytyjskiego serialu telewizyjnego. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Activision.

Fabuła

Akcja toczy się naturalnie w tytułowym brytyjskim zamku, będącym własnością starego i bogatego rodu, na czele którego stoi Lord Grantham i jego żona Cory. Fabuła zaczyna się, gdy mieszkańcy Downtown Abbey, zarówno arystokracja, jak i służba, udają się do pobliskiej wioski, aby wziąć udział w obchodach lokalnego święta. Gdy wracają ich dobry humor szybko staje się jedynie wspomnieniem, gdyż odkrywają, że pod ich nieobecność ktoś obrabował rezydencję i z praktycznie każdego pokoju znikły cenne przedmioty. Nie oszczędzono nawet pomieszczeń zamkniętych na klucz, co oznacza, że przestępstwa musiał dokonać któryś z mieszkańców zamku. Lord Grantham postanawia zatrudnić prywatnego detektywa (w tej roli my), w celu dyskretnego odkrycia tożsamości złodzieja oraz motywów, jakie nimi kierowały.

Mechanika

Wydane na iOS i AND Downton Abbey: Mysteries of the Manor stanowi klasyczny przykład casualowej przygodówki typu hidden object. Podczas zabawy eksplorujemy więc zamek, prowadzimy rozmowy, gromadzimy wskazówki i rozwiązujemy zagadki logiczne. Regularnie musimy także mierzyć się z sekcjami z ukrytymi obiektami. Podczas tych wyzwań trafiamy na oddzielne ekrany, najczęściej gęsto zapełnione różnorodnymi przedmiotami i musimy wśród nich odnaleźć te wymienione na listach.

Skuteczne odnajdywanie skradzionych przedmiotów i zwracanie ich właścicielom pozwala powoli zyskiwać zaufanie konkretnych mieszkańców zamku, a to z kolei skutkuje zdobywaniem nowych wskazówek oraz odblokowaniem dostępu do kolejnych wyzwań. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano pomocny system podpowiedzi.

Downton Abbey: Mysteries of the Manor posiada także elementy sieciowe. Możemy bowiem rywalizować z innymi ludźmi o to, kto szybciej odnajdzie uszkodzone przedmioty w zamku i dokona ich napraw.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Downton Abbey: Mysteries of the Manor: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND