Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOSWP
Okładka Time Mysteries: Inheritance (AND)

Tajemnice Czasu: Dziedzictwo

Time Mysteries: Inheritance

Casualowa gra logiczno-przygodowa, stanowiąca pierwszą odsłonę serii rozwijanej przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami doktor Esther Ambrose, która wyrusza w podróż w czasie, by uratować swego porwanego ojca.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | elementy przygodowe | polskie

Okładka Time Mysteries: Inheritance (AND)

data premiery gry:

8paź2010

PC

31sie2011

iOS

13lis2014

WP

13sty2015

AND

Studio Artifex Mundi specjalizuje się w produkcji gier dla graczy casualowych. Time Mysteries: Inheritance to kolejne przedsięwzięcie adresowane do szerokiego kręgu miłośników zagadek wymagających spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Gra zabrzańskiego studia trafiła na komputery PC oraz najpopularniejsze platformy mobilne.

Główna bohaterka to ceniona pani doktor, Esther Ambrose, która za sprawą tajemniczej kuli przenosi się w czasie z zamiarem uratowania swego porwanego ojca. Niestety, w trakcie jednej z podróży przedmiot ulega uszkodzeniu. Jedynym sposobem, by przywrócić mu moc, jest zgromadzenie siedmiu magicznych pierścieni ukrytych w różnych epokach historycznych (m.in. wczesne średniowiecze, renesans i XIX wiek).

Jak przystało na grę z gatunku hidden object (ukryte obiekty), zabawa polega głównie na odnajdywaniu wskazanych przedmiotów na obrazkach. Twórcy przygotowali łącznie 30 zagadek rozmieszczonych w 20 lokacjach. Rozgrywkę urozmaicają łamigłówki logiczne oraz proste minigierki.

Time Mysteries: Inheritance odznacza się starannie wykonaną oprawą audiowizualną. Grafika 2D opiera się na ręcznie rysowanych tłach. W przeciwieństwie do wielu podobnych gier kompozycje scenerii z ukrytymi przedmiotami są dobrze dopasowane do klimatu lokacji (brak przypadkowych elementów, które już na pierwszy rzut oka nie pasują do reszty). Całości wrażeń dopełnia zaś przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Time Mysteries: Inheritance

12+

Wymagania sprzętowe Tajemnice Czasu: Dziedzictwo

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium III 1.4 GHz, 256MB RAM, 350 MB HDD, Windows XP/Vista

PC
iOS
AND
WP