Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWPANDiOS
Okładka 9 Clues: The Secret of Serpent Creek (PC)
Okładka9 Clues: The Secret of Serpent Creek (PC)

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek

9 Clues: The Secret of Serpent Creek

Casualowa przygodówka z zagadkami typu hidden objects (ukryte przedmioty) oraz logicznymi łamigłówkami. Akcja tytułu toczy się w latach 50. XX wieku.

Przygodowe | ukryte przedmioty | point-and-click | casual | detektywistyczne | 2D | polskie | minigry

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek Premiera

18lip2013

PC

23gru2013

WP

16sty2014

iOS

5mar2014

AND

9 Clues: The Secret of Serpent Creek to prosta gra przygodowa, zaliczająca się do popularnego gatunku HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure). Ambicją deweloperów z rodzimego studia Tap It Games było połączenie elementów klasycznej, detektywistycznej przygodówki z zagadkami typu „ukryte przedmioty” oraz łamigłówkami w formie nieskomplikowanych minigier.

Akcja gry osadzona została w amerykańskich realiach lat 50. ubiegłego wieku. Główną bohaterką gry jest specjalizująca się w paranormalnych dochodzeniach prywatna detektyw, która zostaje poproszona przez swą przyjaciółkę, reporterkę Helen Hunter, o natychmiastowy przyjazd do nadmorskiej miejscowości Serpent Creek. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że dziewczyna gdzieś zniknęła, a mieszkańcy utrzymują, że nigdy nie słyszeli o jasnowłosej dziennikarce.

Zadaniem gracza jest pomóc w odnalezieniu Helen, odkryć tajemnice Serpent Creek i powstrzymać niebezpieczną sektę, pragnącą sprowadzić mitycznego Boga Węża do świata ludzi. W trakcie gry odwiedzić można 40 lokacji i napotkać 6 postaci niezależnych, z których każda posiada własną osobowość i historię.

Jak przystało na detektywistyczną przygodówkę z interfejsem point & click, podstawą rozgrywki jest eksplorowanie lokacji w poszukiwaniu wskazówek i przedmiotów niezbędnych do rozwiązania kolejnych zagadek. Twórcy zadbali o to, by zadania stawiane przed graczem były zróżnicowane – od typowych obrazków z ukrytymi przedmiotami, poprzez różnego rodzaju logiczne minigierki, aż po łamigłówki wymagające manipulowania elementami otoczenia bądź odpowiedniego wykorzystania przedmiotów z ekwipunku.

Zależnie od własnych preferencji gracz może wybrać jeden z trzech poziomów trudności gry, co przekłada się nie tylko na stopień skomplikowania zagadek, ale także możliwość skorzystania z podpowiedzi oraz zdobywane osiągnięcia.

Od strony technicznej 9 Clues: The Secret of Serpent Creek wykorzystuje możliwości silnika Spark Engine, stworzonego i rozwijanego przez firmę Artifex Mundi, wydawcę tytułu. Produkcja odznacza się estetycznie wykonaną, dwuwymiarową grafiką z ręcznie rysowanymi tłami i prostymi animacjami. Na uwagę zasługuje pełne udźwiękowienie gry, włącznie z profesjonalnym dubbingiem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP