Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchiOSANDWPXONEPS4
Okładka Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood (PC)
OkładkaEnigmatis 2: The Mists of Ravenwood (PC)

Enigmatis: Mgły Ravenwood

Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood

Kontynuacja wydanej w 2011 roku casualowej przygodówki Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Wcielając się w rolę detektyw tropiącej złego kaznodzieję, gracz rusza na pomoc rodzinie Simsonów, która zaatakowana została przez mrocznego stwora nieopodal rezerwatu Ravenwood.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | polskie

Enigmatis: Mgły Ravenwood Premiera

26wrz2013

PC

23kwi2014

AND

14maj2014

iOS

29maj2014

WP

25lis2016

XONE

30maj2017

PS4

25maj2018

Switch

producent: Artifex Mundi wydawca: Artifex Mundi wydawca PL: Artifex Mundi Strona oficjalna

Enigmatis: The Mists of Ravenwood to kolejna gra typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure) w dorobku zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją przebojowej gry Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek z 2011 roku.

Akcja gry toczy się rok po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Główna bohaterka – detektyw specjalizująca się w badaniu zagadkowych spraw - podąża tropem złego kaznodziei. Jej uwagę zwracają doniesienia o tajemniczych zaginięciach na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Niespodziewanie w drodze kobieta natyka się na uszkodzoną przyczepę kempingową, w której wnętrzu skrywa się mała dziewczynka imieniem Becky. Okazuje się, że jej rodzice zostali porwani przez bestię – olbrzymiego kruka z jarzącymi się, czerwonymi oczyma. Ślad prowadzi do parku krajobrazowego Ravenwood, który poza piękną przyrodą skrywa wiele mrocznych sekretów.

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych gier, rozgrywka w Enigmatis: The Mists of Ravenwood stanowi wyraźny ukłon w stronę miłośników tradycyjnych przygodówek. Deweloperzy z Artifex Mundi postarali się bowiem, aby zagadki typu „ukryte przedmioty” łączyły się z łamigłówkami wymagającymi manipulowania przedmiotami i elementami otoczenia. Tradycyjnie całości dopełniają nieskomplikowane mini-gierki o charakterze wyzwań logicznych.

Enigmatis: The Mists of Ravenwood zwraca uwagę wysokiej jakości oprawą audiowizualną. Gra korzysta z wydajnego silnika Spark Casual Engine, co pozwoliło twórcom na połączenie elementów grafiki 2D i 3D w licznych animacjach oraz cut-scenkach. Całości wrażeń dopełnia klimatyczny podkład dźwiękowy, pełen wzbudzających niepokój odgłosów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Enigmatis: Mgły Ravenwood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
iOS
AND
WP
XONE
PS4
Switch