Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2016, 15:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 listopada 2016 r.)

W tym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Na Xboksa One trafiła konwersja gry Enigmatis: Mgły Ravenwood, obejrzeliśmy także nowy zwiastun skradanki Serial Cleaner i poznaliśmy wyniki sprzedaży magazynów branżowych za sierpień tego roku. Ponadto dowiedzieliśmy się, że na PlayStation 4 zmierza port Clockwork Tales: Of Glass and Ink.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w tym tygodniu.

Wypuszczono nowy zwiastun obiecującej skradanki Serial Cleaner. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (21-27 listopada 2016 r.) - wiadomość - 2016-11-27
Wypuszczono nowy zwiastun obiecującej skradanki Serial Cleaner.

Zapowiedzi wydawnicze

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (21-27 listopada 2016 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyło Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 - Road to Boruto. Pod tym tytułem kryje się zestaw zawierający podstawową wersję gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 oraz dodatek Road to Boruto.

Produkcja trafi 3 lutego 2017 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za lokalizację odpowiada światowy wydawca gry, czyli Bandai Namco Games.

Warto wspomnieć, że dodatek Road to Boruto zawita także na pecety, ale plany wydawnicze firmy Cenega nie obejmują tej wersji.

Sky Force Anniversary na Xboksa One

Wyśmienity shmup Sky Force Anniversary od polskiego studia Infinite Dreams doczeka się wydania na Xboksa One. Za konwersję odpowiada warszawski zespół Crunching Koalas, a premiera zaplanowana została na 9 grudnia.

Przypomnijmy, że wcześniej gra ukazała się na pecety, konsole PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink zmierza na PlayStation 4

Polskie studio Artifex Mundi specjalizuje się w casualowych przygodówkach. Początkowo wydawane one były wyłącznie na pecety, potem coraz częściej zaczęto wypuszczać je także na urządzenia mobilne, a od pewnego czasu zespół ciężko pracuje nad przeniesieniem swoich najpopularniejszych produkcji na konsole. Najnowszym przykładem tego trendu jest zapowiedź konwersji Clockwork Tales: Of Glass and Ink na PlayStation 4. Premiera ma nastąpić 29 listopada.

Pozostałe wieści

Premiera Enigmatis: Mgły Ravenwood na Xboksa One

Konsolowa ekspansja studia Artifex Mundi w tym miesiącu nie ograniczy się do Clockwork Tales: Of Glass and Ink. Kilka dni temu do sprzedaży trafiła bowiem konwersja Enigmatis: Mgły Ravenwood (ang. Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood) na Xboksa One.

Produkcję można kupić w dystrybucji cyfrowej za 29,99 złotych.

Nowy zwiastun Serial Cleaner

Studio iFun4All opublikowało nowy zwiastun Serial Cleaner, czyli nietypowej skradanki, w której będziemy sprzątali miejsca zbrodni, aby zapobiec zgromadzeniu przez policję dowodów pozwalających na skazanie naszych klientów.

Przypomnijmy, że gra zmierza wyłącznie na pecety. We wrześniu ruszyła sprzedaż wczesnej wersji w Steam Early Access, a premiera pełnej edycji ma nastąpić w przyszłym roku.

Akcje CD Projekt najdroższe w historii firmy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (21-27 listopada 2016 r.) - ilustracja #3

W tym tygodniu firma CD Projekt S.A. zanotowała spory giełdowy wzrost. W najlepszym momencie czwartkowej sesji akcja kosztowała aż 49,7 zł – najwięcej od wejścia firmy na parkiet w 2011 roku. Dzienny wzrost wyniósł +12,61%, a cena na zamknięciu ukształtowała się na poziomie 48,67 zł.

Analitycy wieszczą firmie świetlaną przyszłość i rekomendują zakup akcji firmy, więc to zapewne nie koniec wzrostów.

Sprzedaż pism komputerowych w sierpniu 2016 roku - CD-Action z pozycją lidera i wzrostem

Poznaliśmy wyniki sprzedaży magazynów komputerowych za sierpień tego roku. Liderem tradycyjnie okazało się CD-Action, które rozeszło się w 89 761 egzemplarzach, czyli o 4,45% więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Był to jedyny periodyk mogący pochwalić się wzrostem – wszystkie pozostałe pozycje zanotowały spadki.

Najgorszej poradził sobie tradycyjnie magazyn Chip, który w sierpniu znalazł jedynie 8 769 nabywców, czyli o 11,06% mniej niż w roku ubiegłym.

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (21-27 listopada 2016 r.) - wiadomość - 2016-11-27
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty
  2. Silence - niezwykła gra przygodowa z pełną polską wersją językową - od dziś w sklepach
  3. Polska premiera pudełkowej edycji Transport Fever
  4. Dziś premiera Darksiders: Warmastered Edition na PS4 i Xbox One
  5. Cossacks 3: Days of Brilliance - pierwsze DLC do Kozaków 3 zaoferuje kampanię polską