Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2016, 18:50

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 października 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier nie należał do nudnych. Doczekalismy się premier dwóch rodzimych gier – strzelanki Shadow Warrior 2 i przygodówki Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika. Dowiedzieliśmy się także, że kolejnym projektem autora skradanki Ronin będzie RPG Immortal Planet, a Serial Cleaner zostanie wydany w pudełku przez Techland.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była premiera gry Shadow Warrior 2. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (10-16 października 2016 r.) - wiadomość - 2016-10-18
Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była premiera gry Shadow Warrior 2.

Zapowiedzi

Immortal Planet nową grą twórcy Ronina

Rok temu Tomasz Wacławek wypuścił wyśmienitą skradankę Ronin. Teraz dowiedzieliśmy się wreszcie czegoś o kolejnym projekcie tego twórcy. Będzie to RPG akcji zatytułowane Immortal Planet, w którym wcielimy się w nieśmiertelnego wojownika, przemierzającego planetę pełną ludzi cierpiących na tę samą przypadłość.

Produkcja zmierza na pecety i ma się ukazać w połowie przyszłego roku.

Serial Cleaner w ofercie Wydawnictwa Techland

Firma Techland pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Serial Cleaner, czyli nietypowa skradanka autorstwa krakowskiego studia iFun4All, w której zajmiemy się sprzątaniem miejsc zbrodni.

Gra zmierza wyłącznie na pecety i na razie nie podano planowanej daty premiery. Zdradzono za to, że tytuł będzie dostępny na polskim rynku w pudełkowej edycji premium, ale tutaj również poskąpiono informacji na temat dodatkowych atrakcji, jakie znajdziemy w tym wydaniu.

Pozostałe wieści

Shadow Warrior 2 zadebiutował na PC-tach

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem zeszłego tygodnia była premiera Shadow Warrior 2, czyli pierwszoosobowej gry akcji autorstwa polskiego studia Flying Wild Hog. Produkcja ukazała się wyłącznie na pecety i posiada lokalizację kinową (napisy). Twórcy pracują nad konwersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4, ale na razie nie wiemy kiedy się one ukażą.

Polskim dystrybutorem produkcji jest Wydawnictwo Techland, które przygotowało ciekawe wydanie pudełkowe z kilkoma atrakcjami. Wśród nich znajdziemy album z grafikami koncepcyjnymi, limitowany plakat autorstwa Michała „Śledzia" Śledzińskiego z autografem autora, ścieżkę dźwiękową na płycie CD, litografię oraz 3 kolekcjonerskie naklejki. Ponadto do zestawu dodawane są także kody na trzy DLC (Solid Gold Ninja, Katana i MP7 Gun). Warto wspomnieć, że gra nie zawiera żadnego DRM.

  1. Recenzja gry Shadow Warrior 2 - godnego rywala Dooma i Borderlands znad Wisły

Premiera Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

Inną ciekawą premierą minionego tygodnia było Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika, czyli casualowa przygodówka autorstwa polskiego studia The House of Fables. Produkcja ukazała się na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Mobile.

Fabuła zainspirowana została legendą o magu Twardowskim oraz innymi opowieściami ze słowiańskiego folkloru, a podczas zabawy możemy spotkać m.in. samego Janosika. Scenariusz gry opracowano tak, aby znajomość poprzedniej części nie była potrzebna do zabawy.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana - kampanie fabularne będą płatne

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (10-16 października 2016 r.) - ilustracja #4

Podczas targów T-Mobile Warsaw Games Week okazało się, że choć Gwint: Wiedźmińska gra karciana ma być produkcją opartą na modelu free-to-play, to kampanie fabularne będą płatne. Nie znamy szczegółów ani cen, ale deweloperzy wyjawili, że darmowy będzie tylko samouczek oraz oczywiście multiplayer.

Powodem tej decyzji jest ilość pracy, jaka będzie musiała zostać włożona w tryb solo. Twórcy zamierzają zatrudnić aktorów znanych z trzeciego Wiedźmina, a każda z kampanii zapewniać ma około 10 godzin zabawy.

Beat Cop przełożony na 2017 rok

Mamy złą wiadomość dla osób czekających na policyjną przygodówkę Beat Cop. Warszawskie studio Pixel Crow i firma 11 bit studios poinformowały o przesunięciu premiery na pierwszy kwartał 2017 roku. Przyczyną poślizgu jest tradycyjnie chęć lepszego dopracowania gry.

Przypomnijmy, że gra zmierza wyłącznie na pecety

Sprzedaż pism komputerowych w lipcu 2016 roku - CD-Action liderem, ale z dużym spadkiem

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował raport zawierający wyniki sprzedaży najbardziej popularnych magazynów branżowych w lipcu tego roku. Pozycję lidera obroniło CD-Action, którego sprzedaż wyniosła 68539 egzemplarzy. Jest to jednak wynik aż o 22% gorszy niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gir (10-16 października 2016 r.) - wiadomość - 2016-10-18
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 15-16 października
  2. Premiera gry Dragon Quest Builders
  3. Pudełkowa wersja Armored Warfare w sprzedaży
  4. Premiera gry Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii na PlayStation 4 i PC