Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2016, 20:00

autor: Góral

Gwint: Wiedźmińska gra karciana - kampanie fabularne będą płatne

Podczas rozmowy z przedstawicielami studia CD Projekt RED na targach T-Mobile Warsaw Games Week dowiedzieliśmy się, że kampanie fabularne w grze free-to-play Gwint: Wiedźmińska gra karciana będą płatne.

Dziś podczas targów T-Mobile Warsaw Games Week na naszym stoisku zorganizowaliśmy pokaz gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana, który transmitowaliśmy na żywo na Facebooku, a obecnie możecie go obejrzeć w tym miejscu. Na materiale wideo zobaczycie rozgrywkę, w której uczestniczyła nawet Yennefer, a dodatkowo posłuchacie odpowiedzi twórców na pytania fanów. Na spotkaniu zjawili się bowiem Michał Dobrowolski i Maciej Ostrowski ze studia CD Projekt RED. Chyba najciekawszą nowiną jest ta związana z kampanią fabularna. Okazało się bowiem, że choć sama gra będzie oparta na modelu free-to-play, tak za tryb singleplayer trzeba będzie zapłacić. Nie znamy szczegółów, ani ceny, ale deweloperzy wyjawili, że darmowy będzie tylko samouczek oraz oczywiście multiplayer. Motywowane jest to tym, że studio wkłada naprawdę dużo pracy w moduł jednoosobowy, zatrudni aktorów znanych z trzeciego Wiedźmina, a jedna z przygód (łącznie będzie kilka) zapewniać ma około 10 godzin zabawy (na nagraniu Michał Dobrowolski stwierdził, że 30 godzin, ale po pokazie dopytaliśmy o ten element i okazało się, że to zwykłe przejęzyczenie).

Gwint: Wiedźmińska gra karciana - kampanie fabularne będą płatne - ilustracja #1
Gwint: Wiedźmińska gra karciana w skrócie:
  • karcianka free-to-play na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty;
  • kampanie fabularne będą płatne;
  • beta testy gry rozpoczną się 27 października na XOne i PC.

Jeżeli chodzi o mikropłatności, to oprócz kampanii, sprzedawane będą także beczułki z kartami, choć oczywiście kupimy je także za walutę zdobywaną w grze za wygrywanie kolejnych meczów. Taki zestaw ma się składać z pięciu kart – czterech zwykłych i jednej rzadkiej. Co ciekawe, ostatnią z wymienionych będzie można wybrać z puli trzech kart.

Podczas rozmowy padło też pytanie o wersję mobilną produkcji. Obecnie studio jednak skupia się na edycji na PC-ty i Xboksa One, a później bierze się za PlayStation 4. Zaznaczono jednak, że chciano by zobaczyć grę na innych platformach, ale na razie twórcy koncentrują się tylko na tych trzech urządzeniach.

I to by było na tyle. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia podlinkowanego wcześniej materiału, a na koniec przypominamy, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana doczeka się beta testów (start 27 października) na konsoli Xbox One i PC-tach, do których zapiszecie się na oficjalnej stronie.