Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2016, 12:54

Ostatni epizod gry King's Quest zadebiutuje 25 października

Firma Sierra ujawniła, że piąty epizod gry przygodowej King's Quest ukaże się 25 października. Odcinek zatytułowany The Good Knight zamknie opowieść o królu Grahamie i przedstawi jego ostatnią wielką przygodę. W momencie premiery ukaże się także zbiorcze wydanie całości, zawierające grywalny epilog.

Jak poinformowała firma Sierra, 25 października ukaże się ostatni epizod gry przygodowej King's Quest. Piąty odcinek, zatytułowany The Good Knight przedstawi ostatnią wielką przygodę podstarzałego już króla Grahama.

Tym razem król Graham nie będzie już młodzieniaszkiem. - Ostatni epizod gry King's Quest zadebiutuje 25 października - wiadomość - 2016-10-17
Tym razem król Graham nie będzie już młodzieniaszkiem.

Matt Korba, prezes i dyrektor kreatywny studia The Odd Gentlemen, odpowiedzialnego za proces deweloperski, tak skomentował ukończenie prac nad ostatnim epizodem opowieści:

Obserwowanie jak król Graham dorasta z odcinka na odcinek, było dla naszego zespołu doświadczeniem surrealistycznym, ponieważ dojrzewaliśmy razem z nim – zarówno jako deweloperzy, jak i ludzie. Rzadko zdarza się, by móc w trakcie jednego sezonu gry opowiedzieć historię całego życia jakiegoś bohatera i im bliżej zakończenia, tym bardziej jesteśmy podekscytowani tym, że gracze będą mogli doświadczyć ostatnich rozdziałów naszej wizji podróży króla Grahama.

Z uwagi na podeszły wiek władcy, jednym z przewodnich wątków ostatniego odcinka będą problemy z pamięcią. Z jednej strony możemy mieć do czynienia z lukami, z drugiej nie wszystkie wspomnienia okażą się wiarygodne.

Jednocześnie poinformowano, że wraz z premierą ostatniego epizodu na rynek trafi kompletna edycja pudełkowa. Wydanie będzie przeznaczone na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One i Xbox 360. Deweloperzy zaimplementują w nim dodatkowy, grywalny epizod. Nie ujawniono jak kwestia bonusowej zawartości zostanie rozwiązana w przypadku komputerów osobistych.

Grę można przetestować za darmo – pierwszy odcinek King's Quest jest dostępny bezpłatnie na platformie Steam.

King's Quest to swego rodzaju restart serii popularnej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Opowieść została przedstawiona w formie retrospekcji. Gracze wcielają się w sędziwego króla Grahama, który opowiada swojej wnuczce Gwendolyn o przygodach z młodości.