Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2016, 13:15

autor: Góral

Oceanhorn - konkurent The Legend of Zelda z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, czyli gra w stylu serii The Legend of Zelda, rozeszła się na konsolach PlayStation 4, Xbox One, iOS, Apple TV oraz komputerach osobistych w ponad milionie egzmeplarzy - poinformowała firma FDG Entertainment.

Firma FDG Entertainment, wydawca gry Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, poinformowała, że tytuł autorstwa studia Cornfox & Brothers rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych, czyli PlayStation 4, Xbox One, iOS i Apple TV oraz komputerach osobistych. Jak więc widać, zapotrzebowanie na produkcje w stylu The Legend of Zelda jest spore, więc nie powinno nikogo dziwić, że deweloper pracuje obecnie nad portami gry dla Androida, PlayStation Vita i „platformę Nintendo” (nie wiemy czy chodzi o Wii U, NX czy może 3DS-a). Poza tym kilka tygodni temu zapowiedziano kontynuację, zatytułowaną Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, która ukaże się na urządzeniach mobilnych i PC-tach, ale nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi.

Oceanhorn - konkurent The Legend of Zelda z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1
Oceanhorn - konkurent The Legend of Zelda z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to przygodowa gra akcji inspirowana słynną serią firmy Nintendo The Legend of Zelda. Produkcja pierwotnie ukazała się na iOS w 2013 roku, a w późniejszym czasie jej ulepszona wersja zadebiutowała na PC-tach, a ostatnio na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Gra opowiada o przygodach młodego chłopaka, który musi odnaleźć swojego zaginionego ojca, a dodatkowo stawić czoła mrocznej energii i kontrolowanej przez nią bestii – tytułowemu Oceanhornowi. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych krain, pomiędzy którymi przemieszczamy się m.in. przy użyciu łódki. W każdej lokacji czekają na nas rozmaite niebezpieczeństwa, stwory i sekrety, a zaliczenie całej historii wymaga poświecenia kilkunastu godzin.

Tytuł zebrał swego czasu całkiem przyzwoite opinie i z pewnością jest ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby zakosztować namiastki Zeldy, ale nie posiadają konsol Nintendo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.