Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 października 2016, 13:41

Grumpy Cat: Ready, Set, NO - najsłyniejszy kot internetu otrzyma własną grę mobilną

Zapowiedziano mobilną grę Grumpy Cat: Ready, Set, NO. Zgodnie z tytułem wystąpi w nim kotka słynąca z mrukliwego pyszczka. Produkcja wzorowana jest na konsolowej serii WarioWare i stanowić ma kolekcję zabawnych minigierek.

Jednym z największych wyzwań dla deweloperów mobilnych, jest konieczność wybicia się w powodzi gier, jakie każdego tygodnia trafiają na rynek. Niektórzy pokładają wiarę w siłę czystej jakości, a inni stawiają na reklamę. Sprawdzoną metodą jest również poleganie na popularnych markach. Ostatnio coraz częściej do tej ostatniej kategorii nie zaliczają się tylko licencje filmowe czy serialowe. Najnowszym tego przykładem stało się zapowiedziane właśnie Grumpy Cat: Ready, Set, NO, czyli gra mobilna, w której wystąpi słynna kotka będąca bohaterką niezliczonych memów. Zyskała ona sławę za sprawą nietypowego pyszczka, sprawiającego wrażenie, jak gdyby zwierze było stale z czegoś niezadowolone. Co ciekawe, produkcja zapowiada się całkiem obiecująco.

Grumpy Cat: Ready, Set, NO prezentuje się ciekawe, gdyż autorzy jako inspiracji postanowili użyć serii WarioWare, znanej z konsol firmy Nintendo. Tym samym dostaniemy zestaw pomysłowych mini gierek o bardzo różnych celach i mechanikach, a wszystkie je będzie łączyła postać marudnej kotki.

Na razie autorzy udostępnili wyłącznie jednego animowanego gifa, ale pokazuje on fragmenty kilku mini gierek. Podczas zabawy będziemy więc m.in. skakali po kładkach zawieszonych w powietrzu poprzez naciskanie odpowiednich ikon, tworzyli hamburgery rzucając składnikami, łapali serduszka hasające po podłodze, latali samolotem oraz bawili się w cztery kubki. Wszystko to ukazane zostanie w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Grumpy Cat: Ready, Set, NO zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale ma ona nastąpić „już wkrótce”.

Dla osób, które kilka ostatnich lat spędziły w komorach kriogenicznych, warto na koniec przypomnieć, że Grumpy Cat to amerykańska kotka, która stała się „osobowością” internetową, co głównie znalazło przełożenie na niekończące się memy. Jej nietypowy pyszczek jest wynikiem wady genetycznej związanej z karłowatością wynikającą z osteochondrodysplazji.