Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2016, 18:35

autor: Góral

Red Dead Redemption - wkrótce zapowiedź nowej odsłony albo remastera?

Rockstar Games opublikowało na Twitterze oraz na swojej stronie internetowej skąpane w czerwieni logo firmy. Kolor ten jednoznacznie kojarzy się z grą Red Dead Redemption, więc wygląda na to, że będąca od dłuższego czasu obiektem plotek kontynuacja faktycznie nadchodzi.

W ostatnim czasie dość często pojawiają się plotki związane z następcą Red Dead Redemption z 2010 roku. To do sieci wyciekła rzekoma mapa świata, to screen, to gra miała zostać zapowiedziana podczas tegorocznego E3, ale nieszczęśliwy zbieg okoliczności popsuł plany firmy Rockstar itd. Dziś mamy informacje z pierwszej ręki, bo od samego dewelopera, który co prawda nie zdradził żadnych szczegółów, ale za to opublikował widoczną poniżej grafikę, jednoznacznie kojarzącą się z Red Dead Redemption. Z pewnością szykuje się więc jakaś zapowiedź, gdyż to samo logo opublikowano w dziale newsów na oficjalnej stronie, a dodatkowo wyświetla się ono tuż po otwarciu witryny.

Red Dead Redemption - wkrótce zapowiedź nowej odsłony albo remastera? - ilustracja #1

O ile deweloper nie robi sobie głupich kawałów, to zapewne wkrótce zostanie oficjalnie ujawnione… no właśnie nie wiadomo co. Kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że firma Take-Two Interactive, właściciel Rockstar Games, zamierza uczynić z serii Red Dead „wieczną markę”, czyli taką, która będzie stale rozwijana, jak np. Grand Theft Auto. Była to więc taka nieoficjalna zapowiedź trzeciej odsłony cyklu. Ostatnio zaczęły jednak krążyć plotki o remasterze Red Dead Redemption przeznaczonym na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste.

Czekamy zatem na dalsze wieści, a przy okazji przypominamy, że od lipca bieżącego roku możecie grać w Red Dead Redemption na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności. Natomiast ostatnio na PlayStation 4 pojawiło się Red Dead Revolver – pierwsza część cyklu.