Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2016, 18:15

autor: Góral

Red Dead Revolver zadebiutowało na PlayStation 4

Niedawne doniesienia głoszące nadejście Red Dead Revolver na PlayStation 4 okazały się prawdą. Produkcja zadebiutowała w PlayStation Store, gdzie sprzedawana jest za 63 zł.

Niedawno posiadacze konsoli Xbox One doczekali się gry Red Dead Redemption dostępnej we wstecznej kompatybilności. Na PlayStation 4 nie można uruchamiać produkcji z PlayStation 3, więc rzeczony tytuł nie jest dostępny na tym sprzęcie, ale nie oznacza to, że fani marki Red Dead nie mają tam czego szukać. Ostatnie doniesienia okazały się bowiem prawdziwe i Red Dead Revolver, pierwsza część cyklu, zadebiutowała w wersji na PS4 w PlayStation Store. Tytuł nabędziecie za 63 zł, w zamian otrzymując delikatnie usprawnioną grę znaną z konsoli PlayStation 2. Mowa o podwyższonej rozdzielczości (1080p), trofeach, Share Play, grze zdalnej oraz innych podstawowych funkcjach dostępnych na obecnej konsoli firmy Sony.

Red Dead Revolver z PlayStation 2 doczekało się wydania na PlayStation 4, w którym podniesiono rozdzielczość i… to właściwie wszystkie zmiany graficzne. - Red Dead Revolver zadebiutowało na PlayStation 4 - wiadomość - 2016-10-12
Red Dead Revolver z PlayStation 2 doczekało się wydania na PlayStation 4, w którym podniesiono rozdzielczość i… to właściwie wszystkie zmiany graficzne.
Red Dead Revolver na PlayStation 4:
  • konwersja gry znanej z PlayStation 2;
  • nowa wersja wyświetla grafikę w rozdzielczości 1080p;
  • dodano obsługę trofeów, Share Play i kilku innych podstawowych funkcji dostępnych na PS4.

Red Dead Revolver ma za sobą dość burzliwą historię, gdyż pierwotnie było tworzone przez Angel Studios (obecne Rockstar San Diego) i miało zostać wydane przez Capcom. Deweloper został jednak przejęty w 2002 roku przez Rockstar Games, które nabyło też od japońskiej firmy prawa do gry. Ta przeszła pewne zmiany i ostatecznie ukazała się na PlayStation 2 oraz Xboksie w 2004 roku.

Gra opowiada o losach tytułowego Reda. W dzieciństwie był on świadkiem zamordowania swojego ojca przez niejakiego Darena, prawą rękę Generała Diego. Po latach chłopak, a właściwie już mężczyzna, zarabia na życie jako łowca głów i dąży do tego, by dopaść ludzi odpowiedzialnych za śmierć rodzica.

Produkcja jest trzecioosobową strzelanką, która swego czasu zebrała przyzwoite oceny. Marka zasłynęła jednak dopiero dzięki wydanemu w 2010 roku Red Dead Redemption.

Red Dead Revolver zadebiutowało na PlayStation 4 - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Red Dead Revolver

Red Dead Revolver