Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2016, 19:42

autor: Ender

Screen z Red Dead Redemption 2 wyciekł do sieci?

W sieci pojawiła się grafika, która może przedstawiać wczesną wersję lokacji z niezapowiedzianego jeszcze Red Dead Redemption 2. Plotki o produkcji krążą już od jakiegoś czasu wśród fanów oryginalnego tytułu, który zadebiutował w 2010 roku.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek potwierdzających istnienie Red Dead Redemption 2 - Screen z Red Dead Redemption 2 wyciekł do sieci? - wiadomość - 2016-06-03
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek potwierdzających istnienie Red Dead Redemption 2

W serwisie Reddit, a konkretnie na forum poświęconym grze Red Dead Redemption, emocje fanów marki wzbudziło ciekawe znalezisko jednego z użytkowników o pseudonimie WColt. Zamieścił on bowiem grafikę mającą przedstawiać lokację, jaka potencjalnie może znaleźć się we wciąż niezapowiedzianej drugiej części serii. Screen pochodzi od byłego pracownika Rockstar, który dodał go do galerii na swojej domowej stronie internetowej, przedstawiającej projekty nad którymi pracował.

Sceptycy powątpiewający w prawdziwość obrazu zwracają uwagę, że może on mieć co najmniej kilka lat i prezentować zawartość usuniętą z ostatecznej wersji Red Dead Redemption. Wcolt zauważył, że grafika była opisana jako concept art z Red Dead Redemption 2 i datowana jest na sierpień ubiegłego roku. Co więcej, na całą scenę narzucony jest popularny od kilku lat wśród deweloperów filtr graficzny o nazwie aberracja chromatyczna, który był nieobecny w oryginalnej grze. Forumowicz dodaje, że starsze wersje autorskiego silnika RAGE, które napędzały Red Dead Redemption oraz Grand Theft Auto IV, nie obsługiwały tego efektu. Oznacza to, że nad lokacją pracowano w ostatnich dwóch lub trzech latach.

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z autentyczną grafiką pochodzącą z Red Dead Redemption 2 (albo z równie wyczekiwanego remasteru oryginału). Plotki o nowym dziele twórców GTA krążą już od dłuższego czasu. Produkcja była wspomniana kilkukrotnie w życiorysach współpracowników Rockstara, a w kwietniu do sieci miała wyciec robocza mapa świata gry. Nie dziwne więc, że wielu fanów liczy i czeka na oficjalne przedstawienie tytułu na nadchodzących targach E3.

  1. Oficjalna strona gry Red Dead Redemption

Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2