Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 19:30

autor: Ender

Red Dead Redemption 2 miało zostać zapowiedziane na targach E3?

Niektórzy fani studia Rockstar sugerują, że podczas oficjalnej konferencji Sony, poprzedzającej targi E3, miała zostać przedstawiona gra Red Dead Redemption 2. Ze względu na strzelaninę w Orlando i zawartość pierwszego zwiastuna tytułu, zapowiedź została przesunięta na późniejszy termin.

Prezentacja Sony, która poprzedzała rozpoczęte się w tym tygodniu targi E3, okazała się sporym marketingowym sukcesem dla japońskiego giganta. Na scenie i przy akompaniamencie grającej na żywo orkiestry przedstawiono zwiastuny wyczekiwanych produkcji, w tym pierwszy fragment rozgrywki z nowego God of War. Wielu fanów zauważyło jednak, że całe wydarzenie zamknięto w dość dziwny sposób, ponieważ zwieńczono je kolejnym materiałem pochodzącym z gry Days Gone, która została pokazana już na początku eventu. Sceptycy na podstawie niepotwierdzonych plotek oraz pośrednich dowodów twierdzą, że według pierwotnych planów konferencja miała zostać zakończona wielką zapowiedzią Red Dead Redemption 2, która praktycznie w ostatniej chwili została wycofana przez Rockstar i Sony.

Według zebranych przez fanów informacji, powodem wycofania zapowiedzi Red Dead Redemption 2 z planu wydarzenia była zawartość trailera przygotowanego przez Rockstar. Miała w nim pojawić się scena, w której do baru/saloonu wkracza rewolwerowiec bezlitośnie oddający ogień do niczego niespodziewających się klientów. Producenci gry mieli uznać, że zwiastun może być źle odebrany w obliczu największej w historii USA strzelaniny, która odbiła się szerokim echem w mediach. Miała ona miejsce w tamtą niedzielę, w klubie nocnym w Orlando. Zginęło w niej 50 osób, a drugie tyle zostało rannych. Ruch ten jest z pewnością zrozumiały, zważywszy na to, że praktycznie wszyscy organizatorzy konferencji na E3 oddali hołd ofiarom ataku. W obliczu zaistniałej sytuacji Rockstar miał także wyjątkowo niewiele czasu na ewentualne przemontowanie trailera. Co więcej, nie jest pewne jak ważna była problematyczna scena w kontekście fabuły tytułu i czy bez jej obecności zwiastun miałby nadal sens.

Według ostatniego raportu finansowego Take-Two, niezapowiedziane jeszcze nowe gry studia Rockstar nie powinny trafić do sprzedaży przed końcem kwietnia 2017 roku - Red Dead Redemption 2 miało zostać zapowiedziane na targach E3? - wiadomość - 2016-06-17
Według ostatniego raportu finansowego Take-Two, niezapowiedziane jeszcze nowe gry studia Rockstar nie powinny trafić do sprzedaży przed końcem kwietnia 2017 roku

Pytaniem pozostaje więc kwestia, kiedy zobaczymy oficjalną zapowiedź nowego dzieła twórców Grand Theft Auto. Biorąc pod uwagę szereg plotek dotyczących Red Dead Redemption 2, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, a także potencjalnie odwołaną zapowiedź tytułu, powinno nastąpić to w szybkim czasie. Jeżeli producenci będą chcieli nadal pokazać grę światu podczas ważnego branżowego wydarzenia, kolejna szansa nadarzy się na targach gamescom, które będą miały miejsce latem.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar Games