Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 17:32

autor: Keczup

5 milionów sprzedanych egzemplarzy The Sims 4

Dave Miotke – producent odpowiedzialny za ostatnią odsłonę serii – pochwalił się na Twitterze zaskakującym wynikiem sprzedaży The Sims 4. Mimo kiepskiego startu na rynku, produkcja trafiła już do 5 milionów użytkowników.

Jeżeli ktokolwiek wątpił w sukces marketingowy czwartej odsłony gry, to ostatnie wypowiedzi jednego z czołowych producentów studia Maxis rozwiewają wszelkie wątpliwości w tej kwestii. Dave Miotke pochwalił się na Twitterze nową przypinką, która została podarowana pracownikom studia z okazji osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w sprzedaży najnowszej części cyklu wirtualnych symulatorów życia. Jego zdaniem, The Sims 4 jest jedną z najlepiej sprzedających się gier ostatniego roku.

Przypinka z tajemniczym „5M” szybko wzbudziła zainteresowanie fanów serii. - 5 milionów sprzedanych egzemplarzy The Sims 4 - wiadomość - 2016-06-17
Przypinka z tajemniczym „5M” szybko wzbudziła zainteresowanie fanów serii.

Wynik sprzedaży The Sims 4 jest całkiem zaskakujący. Tuż po premierze tytuł spotkał się z nieprzychylnymi opiniami recenzentów, którzy krytykowali celowe uszczuplanie podstawowej zawartości gry. Rozczarowanie graczy było tak duże, że twórcy ostrzegali nawet, że jeżeli The Sims 4 nie odniesie zakładanego sukcesu, to cykl może zakończyć się na czwartej odsłonie. Mimo przeciwności studio Maxis nie porzuciło swojej produkcji i na przestrzeni ostatnich kilku lat gra zyskała cztery rozszerzenia oraz szereg aktualizacji. Ostatnia łatka wprowadzona przez twórców jest dosyć rewolucyjna, znosi bowiem ograniczenia wynikające z płci przy tworzeniu bohaterów.

Biorąc pod uwagę wszystkie problemy, z którymi borykała się produkcja, 5 milionów to rewelacyjny wynik – ostatecznie nie minęły nawet 2 lata od premiery. Minie jednak jeszcze trochę czasu, zanim najnowsza odsłona trafi do tylu użytkowników co poprzednie części. Jeśli do tej pory zastanawialiście się nad zakupem gry, to przypominamy o promocji na platformie Origin, gdzie odblokujecie podstawkę The Sims 4 i dodatki w obniżonych cenach. Pamiętajcie, że przecena trwa aż do 28 czerwca, więc macie chwilę na podjęcie decyzji.

The Sims 4 to najnowsza odsłona najpopularniejszego cyklu wirtualnych symulatorów życia. Mimo początkowych problemów, produkcja wyszła z kryzysu obronną ręką, osiągając dobry wynik sprzedaży. Do tej pory ukazały się aż 4 rozszerzenia do gry, m.in. Witaj w pracy i Ucieczka w plener. W sieci krążą też plotki o kolejnych dodatkach, które twórcy mają wydać w najbliższej przyszłości.