Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2016, 14:17

autor: Draug

Wieści ze świata (Dead Rising 4, Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered, Skylanders Academy) 17/6/2016

Dziś piszemy o czasowej ekskluzywności Dead Rising 4 na Windows 10 i Xboksie One, zapowiedzi Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered na PlayStation 4 oraz o debiucie serialu Skylanders Academy jesienią w usłudze Netflix. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Rising 4 czasowym tytułem ekskluzywnym W10 i XOne

Uważny słuchacz mógł zwrócić uwagę, że Dead Rising 4 był jedną z niewielu gier zapowiedzianych podczas konferencji Microsoftu na targach E3, których nie anonsowano hasłem „ekskluzywnie na Xboksie One i Windowsie 10” – i niedługo potem gigant z Redmond wyjaśnił serwisowi GameSpot, że nie był to przypadek. Najnowsza odsłona serii trzecioosobowych gier akcji w realiach apokalipsy zombie na wesoło będzie konsolowym „ekskluzywem” przez rok od premiery, a użytkownicy Windowsa 10 będą cieszyć się nią na wyłączność przez 90 dni. Po upływie tych okresów omawiany tytuł trafi pewnie na PlayStation 4 i Steama (z obsługą innych systemów operacyjnych).

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered wkrótce na PS4

Choć oczkiem w głowie studia Quantic Dream jest obecnie Detroit: Become Human, deweloper pracuje nie tylko nad tym projektem. Zespół poinformował, że 18 lipca bieżącego roku w dystrybucji cyfrowej na PlayStation 4 pojawi się Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered – odświeżona wersja przygodówkowego thrillera, która trafiła pierwotnie na pecety i urządzenia mobilne na początku 2015 roku. Konsolowy remaster ma oferować grafikę w rozdzielczości 1080p i kosztować 14,99 dolarów (ok. 60 zł). Co ciekawe, twórcy określili nową wersję jako „ekskluzywną” – czyżby wykorzystali półtora roku od debiutu wcześniejszych edycji na faktyczne podrasowanie oprawy wizualnej względem pierwowzoru z 2005 roku (czego nie sposób powiedzieć o wydaniu pecetowym)?

Serial Skylanders Academy tej jesieni na Netfliksie

Studio filmowe firmy Activision Blizzard podzieliło się kolejnymi informacjami na temat swojego pierwszego dzieła – zapowiedzianego w listopadzie serialu animowanego Skylanders Academy (dzięki, Polygon). Produkcja oparta na popularnej serii gier zręcznościowych z figurkami będzie emitowana w usłudze Netflix od jesieni bieżącego roku w oparciu o 2-letnią umowę. Przypomnijmy, że w następnej kolejności Activision Blizzard Studios ma zająć się ekranizacją cyklu Call of Duty.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: