Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS4XONEPS3WiiU
Okładka LEGO Dimensions (X360)

LEGO Dimensions

Kolejna odsłona bestsellerowej serii gier z klockami LEGO, rozwijanej od lat niezmiennie przez studio Traveller’s Tales.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | science fiction | seriale animowane | filmy animowane | DC Comics | Batman | LEGO | Władca Pierścieni | platformówki 3D | zabawki | superbohaterowie | seriale TV | filmy | humorystyczne | na 2 osoby | crossover | kooperacja | figurkowe | podzielony/wspólny ekran

Okładka LEGO Dimensions (X360)

data premiery gry:

27wrz2015

X360 WiiU PS4 XONE PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

LEGO Dimensions na konsolę Xbox 360 to kolejna gra angielskiego studia Traveller's Tales, znanego ze słynnej serii platformówek LEGO, do której zaliczają się takie tytuły jak: LEGO Batman, LEGO Harry Potter, LEGO The Hobbit, LEGO Indiana Jones, LEGO The Lord of the Rings czy też LEGO Marvel Super Heroes. Jednocześnie jest to pierwsza produkcja tego dewelopera, w której wykorzystano interaktywne figurki LEGO. W ten sposób koncern Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca produkcji, rzucił rękawicę potentatowi na rynku tego typu projektów – firmie Activision i jej serii Skylanders. Inną znaną grą, której integralną częścią są zabawki jest Disney Infinity. Oprócz tego firma Nintendo, produkuje figurki amiibo, wykorzystywane w różnych tytułach.

Zabawa w LEGO Dimensions opiera się na podobnych zasadach, co w konkurencyjnych projektach. W związku z tym oprócz samej gry, otrzymujemy także prawdziwe, interaktywne figurki, które przenosimy do wirtualnego świata za pomocą specjalnego portu (Toy Pad) i zbudowanej z klocków bramy. Po wykonaniu tych czynności trafiamy na konkretną planszę, gdzie czeka na nas przygoda, w której wraz z innymi bohaterami będziemy musieli powstrzymać złego lorda Vortecha przed zagładą ludzkości.

Produkcja sprzedawna jest w różnych pakietach, powiązanych z konkretnymi markami. W zestawie startowym znajdują się figurki Gandalfa, Wyldstyle, Batmana oraz Batmobila. Oprócz tego można także nabyć paczki oparte na filmowej trylogii Powrót do przyszłości (figurka Marty’ego McFly’a), pakiet LEGO Ninjago Team Pack (Kai i Cole), kilka zestawów Ninjago Fun Pack (Jay, Ny i Zane - po jednej zabawce w każdym), dwa DC Comics Fun Pack (Wonder Woman lub Cyborg) czy też paczki związane z trylogią Władca Pierścieni (z figurką Gimlego, Legolasa lub Golluma).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI LEGO Dimensions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017
Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017

wiadomość24 października 2017

Dziś piszemy o przedwczesnym zakończeniu wsparcia dla LEGO Dimensions i społecznościowych nowościach w aplikacji Battle.net. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

LEGO Dimensions goni grę FIFA 16. Top 10 UK (27 września - 3 października)
LEGO Dimensions goni grę FIFA 16. Top 10 UK (27 września - 3 października)

wiadomość5 października 2015

FIFA 16 pozostaje w fotelu lidera, ale po piętach depcze jej LEGO Dimensions - kolejna gra z klockami, w której jednak główną atrakcją są tak naprawdę zabawki. Zobacz, jakie jeszcze gry w wersjach pudełkowych kupowali Brytyjczycy w ubiegłym tygodniu.

LEGO Dimensions oficjalnie potwierdzone
LEGO Dimensions oficjalnie potwierdzone

wiadomość9 kwietnia 2015

Nie da się ukryć, że gry zintegrowane z zabawkami – a więc na przykład najnowsze odsłony Skylanders oraz dwie części Disney Infinity – cieszą się dosyć dużą popularnością i mogą zagwarantować ich twórcom potencjalnie duże zyski. Kawałek tortu w tym dosyć młodym rynku postanowili wykroić dla siebie Warner Bros. oraz Traveller’s Tales: obie firmy zapowiedziały LEGO Dimensions – produkcję, która opierać ma się na minifigurkach z duńskich klocków.

LEGO Dimensions wykorzysta interaktywne figurki LEGO
LEGO Dimensions wykorzysta interaktywne figurki LEGO

wiadomość22 marca 2015

W serwisie VideoGamer pojawiły się kolejne informacje dotyczące szykowanej przez studio Traveller's Tales gry z serii LEGO, w której zostaną wykorzystane interaktywne figurki. Produkcja ukazać ma się w tym roku pod tytułem LEGO Dimensions.

LEGO w tym roku rzuci wyzwanie seriom Skylanders i Disney Infinity?
LEGO w tym roku rzuci wyzwanie seriom Skylanders i Disney Infinity?

wiadomość17 marca 2015

Według niepotwierdzonych informacji opublikowanych w serwisie VideoGamer, w tym roku studio Traveller's Tales wypuścić ma produkcję z interaktywnymi figurkami LEGO, która będzie bezpośrednim konkurentem serii Skylanders i Disney Infinity.

X360
WiiU
PS4
XONE
PS3