Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2015, 11:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

LEGO w tym roku rzuci wyzwanie seriom Skylanders i Disney Infinity?

Według niepotwierdzonych informacji opublikowanych w serwisie VideoGamer, w tym roku studio Traveller's Tales wypuścić ma produkcję z interaktywnymi figurkami LEGO, która będzie bezpośrednim konkurentem serii Skylanders i Disney Infinity.

Klocki LEGO wkrótce zostaną wzbogacone o interaktywne figurki? - LEGO w tym roku rzuci wyzwanie seriom Skylanders i Disney Infinity? - wiadomość - 2015-03-17
Klocki LEGO wkrótce zostaną wzbogacone o interaktywne figurki?

Firma Activision, oprócz hitowej serii Call of Duty, ma w swoim portfolio inną, niesamowicie dochodową markę - Skylanders. Niedawno okazało się, że wygenerowała ona przychód przekraczający 2 miliardy dolarów, nic więc dziwnego, że konkurencja chce nawiązać walkę z potentatem growo-zabawkowego rynku. W 2013 roku zadebiutowało Disney Infinity, od kilku miesięcy Nintendo sprzedaje figurki amiibo, ale to nie koniec. Najnowsze plotki sugerują bowiem, że wkrótce do rywalizacji włączy się kolejny duży gracz – firma Warner Bros. Interactive Entertainment wraz ze studiem Traveller's Tales, odpowiedzialnym za popularne gry z serii LEGO.

Informator serwisu VideoGamer twierdzi, że interaktywne zabawki LEGO zadebiutują w tym roku. Będą one towarzyszyć produkcji, która ma być bezpośrednim konkurentem wspomnianych serii Skylanders i Disney Infinity. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów na ten temat, a przedstawiciel koncernu Warner Bros. odmówił skomentowania tych doniesień. Redaktor witryny zwrócił jednak uwagę, że Tim Wileman, kierownik produkcji w studiu Traveller's Tales, kilkanaście dni temu stwierdził, że jego zespół zawsze stara się „przekraczać granicę”, ale nie może jeszcze wdawać się w szczegóły dotyczące przyszłości serii LEGO.

Nie jest to więc jeszcze nic pewnego, ale wydaje się, że byłby to naturalny ruch ze strony Warner Bros. i samego LEGO, które mogłoby w ten sposób wprowadzić na rynek kolejny zabawkowy hit. Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji, a na koniec przypominam jeszcze, że zespół Traveller's Tales w tym roku wypuścić ma także dwie inne gry - LEGO Jurassic World i LEGO Marvel's Avengers.

LEGO w tym roku rzuci wyzwanie seriom Skylanders i Disney Infinity? - ilustracja #3Gry z serii LEGO tworzone przez studio Traveller's Tales to obecnie jedna z najpopularniejszych marek wśród produkcji skierowanych do młodszych (i nie tylko) odbiorców. Formuła na kolejne odsłony nie zmieniła się przez szereg lat. Gracze uczestniczą w przygodach opartych w większości przypadków na hitowych filmach pokroju Indiany Jonesa, Star Wars itd. Zabawa polega na przemierzaniu poziomów, walce, pokonywaniu sekcji zręcznościowych i rozwiązywaniu prostych łamigłówek.