Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PS4PSVPCWiiUXONE
Okładka Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes (PS3)
OkładkaDisney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes (PS3)

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Kontynuacja gry zręcznościowej Disney Infinity, opracowanej dla Disney Interactive przez studio Avalanche Software. W grze eksplorujemy bajecznie kolorowe lokacje, stawiając czoła rozmaitym zagadkom logicznym, mini-grom zręcznościowym oraz zróżnicowanym przeciwnikom.

Zręcznościowe | TPP | seriale animowane | filmy animowane | sandbox | zabawki | superbohaterowie | crossover | kooperacja | Marvel Comics | figurkowe

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes Premiera

19wrz2014

PC X360 PS3 WiiU PS4 XONE

9maj2015

PSV

Gry podobne do Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Rayman Origins

Toy Story 3: The Video Game

Skylanders Giants

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes to kontynuacja popularnej gry zręcznościowej z 2013 roku. Produkcję opracowało studio Avalanche Software, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią.

Największą atrakcją projektu jest wprowadzenie do wirtualnego świata postaci i elementów pochodzących z komiksowego uniwersum wydawnictwa Marvel. Dzięki temu możemy wcielić się w słynnych superbohaterów, takich jak Hawkeye, Hulk, Winter Soldier, Iron Patriot, Captain America, Loki, Spider-Man, MODOK, Rocket Raccoon czy Groot. Gra oferuje rozbudowaną warstwę fabularną, którą opracował Brian Michael Bendis, czyli obsypany nagrodami scenarzysta komiksowy, mający na koncie takie serie, jak Powers, Daredevil czy Ultimate Spider-Man. Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes wprowadza także nowe liczne nowe lokacje, wśród których znalazła się marvelowska wersja Manhattanu, z wieżą grupy Avengers w centrum. Ponadto autorzy nie ograniczyli się tylko do superbohaterów i dodali także nowe postacie pochodzące z klasycznych kreskówek Disney'a.

Gra jest typową zręcznościówką, w której zajmujemy się eksplorowaniem lokacji i walką z przeciwnikami. Od czasu do czasu musimy także zmierzyć się z prostymi zagadkami logicznymi. Poza standardowymi wyzwaniami dostępnych jest również sporo pomysłowych mini gierek. Kierowane przez graczy postacie superbohaterów posiadają wszystkie odpowiednie moce i umiejętności, w tym zdolność latania, więc by umożliwić swobodne ich wykorzystywanie, znacząco zwiększone zostały rozmiary map. Zabawę uatrakcyjnia system rozwoju oparty na drzewkach talentów. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer.

Zmiany nie ograniczyły się tylko do wprowadzenia nowych postaci i lokacji. Mocnej przeróbce uległ tryb Toybox, w którym gracze mogą tworzyć własne poziomy i dzielić się nimi z innymi użytkownikami. Opcje kreacji rozszerzone zostały o nowe elementy, uproszczeniu uległ interfejs i pojawiła się możliwość przywoływania zautomatyzowanych budowniczych, którzy proceduralnie uzupełniają brakujące elementy map.

Tak jak poprzednia odsłona, gra wykorzystuje plastikowe figurki, które gracze mogą kolekcjonować i za ich pomocą odblokowywać dostęp do wirtualnych wersji tych bohaterów, stawiając ich modele na stacji dokującej. Co ważne, produkcja jest kompatybilna ze wszystkimi figurkami i akcesoriami z pierwszego Disney Infinity. Dostępna jest także opcja zaimportowania zapisanych stanów gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes cena w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.20 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows Vista/7/8
PC
X360
PS3
WiiU
PS4
XONE
PSV