Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2016, 14:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Disney Infinity umiera - od 30 września nie będzie można się logować na PC i urządzeniach mobilnych

Dd jakiegoś czasu wiemy, że koncern Disney porzucił produkcję gier wideo i rozwój serii Disney Infinity. Dziś dowiedzieliśmy się, co czeka użytkowników trylogii w najbliższych miesiącach.

W maju bieżącego roku okazało się, że firma Disney Interactive nie będzie dłużej produkować oraz wydawać gier wideo i skupi się tylko na udzielaniu licencji innym zainteresowanym deweloperom. W związku z tym oberwało się przede wszystkim flagowej serii koncernu, czyli Disney Infinity. Na oficjalnej stronie cyklu poinformowano ostatnio, jakie skutki w praktyce będzie mieć porzucenie marki. Przede wszystkim części wydane na konsolach mają cały czas działać, ale bez materiałów społeczności (będą one dostępne tylko do 30 września bieżącego roku) i sieciowego multiplayera. To jednak nie wszystko, gdyż według opublikowanej rozpiski od wczoraj nie można już dokonywać zakupów w grze Disney Infinity 2.0 na PC, iOS, Apple TV oraz Androidzie (tyczy się to również Amazon Android).

Disney Infinity umiera - od 30 września nie będzie można się logować na PC i urządzeniach mobilnych - ilustracja #1
Disney Infinity w skrócie:
  • seria gier zręcznościowych, w których do zabawy wykorzystuje się prawdziwe figurki;
  • pierwsza część ukazała się w 2013 roku, a trzecia w 2015;
  • cykl nie będzie dłużej kontynuowany, w najbliższym czasie obecne odsłony zostaną pozbawione części funkcjonalności, a w niektórych przypadkach znikną z rynku.

Większe zmiany nadejdą 30 września, kiedy to nie będzie już możliwości zalogowania się do Disney Infinity na PC, iOS, Google Android oraz Amazon Android. W tym samym dniu gra zostanie usunięta z App Store (wersja na Apple TV), a część druga i trzecia na Steamie pożegna się z usługami sieciowymi oraz elementami społecznościowymi. Ponadto nie będą już akceptowane nowe Place Zabaw, ale w przypadku wersji na konsole, Apple TV oraz Windowsa 8 i 10 do 3 marca 2017 roku pozostanie możliwość ich pobierania.

Ponadto 3 stycznia 2017 roku z edycji Windows 8 i 10 wyleci możliwość dokonywania zakupów w grze, a 3 marca tego samego roku, wersje na Apple TV oraz Windowsa 8 i 10 zostaną uśmiercone (nie będą dostępne ani grywalne). Poza tym w tym samym dniu „wszystkie usługi sieciowe oraz opcje społecznościowe Disney Infinity przestaną funkcjonować”.

W taki oto sposób kończy się marka, która przecież rokowała bardzo dobrze (pierwsza część w ciągu kilku miesięcy znalazła 3 miliony nabywców). Jak jednak widać z czasem interes stał się mniej opłacalny, Disney zmienił podejście do gier wideo i taki jest rezultat tego wszystkiego.

Disney Infinity to seria gier zręcznościowych, wykorzystująca szereg rozmaitych licencji koncernu Disney – od Piratów z Karaibów, przez Auta, aż po Gwiezdne wojny. Zabawa w poszczególnych odsłonach polegała na przemierzaniu rozmaitych światów przy pomocy postaci odzwierciedlających posiadane przez graczy figurki, które przenosiło się do gry dzięki dedykowanym czytnikom. Seria była bezpośrednim konkurentem cyklu Skylanders od firmy Activision.