Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2016, 15:25

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Transformers Online - strzelankę w stylu Overwatch

Firma Tencent ujawniła projekt Transformers Online. Będzie to sieciowa strzelanka, w której pokierujemy Autobotami i Decepticonami. Udostępnione materiały pokazują grę, która jest mocno wzorowana na Overwatch.

Podczas tegorocznej edycji targów ChinaJoy firma Tencent ujawniła grę Transformers Online, czyli sieciową strzelankę opartą na popularnej marce korporacji Hasbro. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie potwierdzono jedynie wersję na rynek azjatycki, ale mamy nadzieję, że powstanie także wydanie anglojęzyczne. Nie podano planowanego terminu premiery.

Udostępnione przez autorów informacje na temat gry są dosyć skromne. Będzie to czysta sieciowa gra akcji, bez elementów MMO. Rozgrywka nastawiona ma być na potyczki niewielkich grup graczy na sporych rozmiarów mapach. Wydarzenia będziemy obserwowali z oczu postaci lub z kamery umieszczonej za jej plecami.

Całość wydaje się mocno wzorowana na Overwatch i ma zapewne stanowić odpowiedź Tencent na szybko rosnącą w Azji popularność przeboju studia Blizzard Entertainment. Do wyboru będzie potężna galeria różnorodnych transformerów i każdy z nich ma być unikalnym bohaterem, ze specjalnymi cechami, umiejętnościami oraz uzbrojeniem. Wśród nich znajdą się wszystkie największe sławy tej marki, takie jak Optimus Prime, Megatron, Bumblebee, Jazz, Ratchet czy Bluestreak. Nie zabraknie oczywiście opcji przeobrażania się w różnorodne pojazdy czy jednostki latające.

Różnorodność cech postaci spowoduje, że będą one pełniły w rozgrywce konkretne wyspecjalizowane role. Przykładowo, Bluestreak będzie snajperem, Bumblebee zabójcą, a Ratched jednostką wsparcia. Co ciekawe, sądząc po zwiastunach autorzy nie trzymają się jednej konkretnej wersji marki Transformers. Zamiast tego swobodnie czerpią z różnych jej wcieleń. W rezultacie na polu bitewnym zobaczymy np. Optimusa Prime z filmów w reżyserii Michaela Baya, a z kolei wygląd Megatrona wzorowany jest na tym z gry Transformers: War for Cybertron.

Transformers Online powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4. Na razie nie wiemy, czy w jednej drużynie będą mogły znaleźć się zarówno autoboty, jak i decepticony, czy też zachowany zostanie fabularny podział i każdy mecz stanowić będzie starcie obu tych frakcji.

Pomimo tego, że gra została dopiero co zapowiedziana, prace nad nią są w bardzo zaawansowane. Zamknięte beta testy dla chińskich graczy ruszą bowiem już 5 sierpnia tego roku.

  1. Tencent – oficjalna strona firmy