Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 lipca 2016, 11:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Fora BioWare zostaną zamknięte w sierpniu

Studio BioWare, znane chyba większości graczy, poinformowało, że 26 sierpnia zamknie większość swoich forów, gdyż obecnie komunikacja z fanami odbywa się za pośrednictwem portali społecznościowych.

Mamy złe wieści dla fanów studia BioWare. Firma poinformowała bowiem, że wkrótce, bo 26 sierpnia bieżącego roku, oficjalne fora dewelopera przestaną istnieć, choć to związane z grą MMORPG Star Wars: The Old Republic będzie nadal funkcjonować. Wszystkie pozostałe działy nie będą już jednak dostępne. Jak napisano w oficjalnym komunikacie:

„W przeszłości fora były jedynym sposobem, w jaki mogliśmy nawiązać z wami bezpośredni kontakt. Pozwalały naszym developerom rozmawiać z fanami i dawały graczom możliwość dyskutowania o naszych grach. Rozwój mediów społecznościowych i kultury geekowskiej sprawił jednak, że mamy teraz znacznie więcej kanałów komunikacji. Dziś możemy podróżować po całym świecie, spotykając się z wami twarzą w twarz na imprezach takich jak PAX, SDCC czy nawet na naszym podwórku. Możemy dzielić się z wami historiami na gorąco i pokazywać wam naszą pracę od kuchni na portalach takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Wy z kolei stworzyliście własne wspaniałe społeczności w miejscach takich jak Tumblr czy Reddit. Stworzyliście obszerne wiki i niezliczone, fantastyczne grafiki, teksty i cosplaye.”

Wytłumaczono, że deweloperzy coraz częściej rozmawiają z graczami właśnie na portalach społecznościowych czy ogromnych forach pokroju Reddita, a z braku czasu rzadziej odwiedzają własne fora.

„To nie było w porządku w stosunku do naszych fanów i graczy, którzy przychodzili na fora, żeby z nami porozmawiać” – napisano w komunikacie.

Fora BioWare zostaną zamknięte w sieprniu - ilustracja #1

W związku z tym postanowiono pożegnać się z niszowymi forami i w pełni skupić się na pozostałych kanał komunikacji. Zaznaczono jednak, że:

„Część forów prywatnych będzie podtrzymywana i może zostać w przyszłości wykorzystana do zbierania komentarzy do wersji beta lub innych projektów specjalnych. Wiemy, że fora publiczne zawierają dużo informacji, które moglibyście chcieć zachować, będą więc podtrzymywane w trybie tylko do odczytu do 25 października 2016. Po tym dniu znikną.”

W związku z tym, że jeżeli dalej chcecie pozostawać w kontakcie z deweloperami BioWare, to znajdziecie ich na Facebooku, Twitterze czy też Instagramie.

BioWare to słynny kanadyjski deweloper, założony w 1995 roku przez Raya Muzykę, Grega Zeschuka oraz Augustine’a Yipa. Firma zasłynęła wieloma produkcjami, wśród których znajdują się Baldur's Gate, Dragon Age oraz Mass Effect. Od 2007 roku studio należy do koncernu Electronic Arts.