Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2017, 11:04

autor: Movis

Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017

Dziś piszemy o przedwczesnym zakończeniu wsparcia dla LEGO Dimensions i społecznościowych nowościach w aplikacji Battle.net. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

LEGO Dimensions – wydawca potwierdza śmierć projektu

LEGO Dimensions umarło akurat na Halloween. - Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017 - wiadomość - 2017-10-24
LEGO Dimensions umarło akurat na Halloween.

Segment gier z gatunku toys-to-life wydaje się ostatnio prząść dość cienko – niezwykle popularna seria Skylanders nie dostała kolejnej gry w 2017 roku (pierwszy raz od rozpoczęcia figurkowej ofensywy Activision 6 lat temu), Disney na zawsze porzucił zaś cykl Disney Infinity. Ostatnim graczem pozostającym na rynku stało się więc LEGO Dimensions, czyli tytuł wykorzystujący popularne duńskie klocki.

Dramatyczne skurczenie rynku nie ominęło jednak produktu Warner Bros. Interactive Entertainment. „Legosy” wyszły na rynek w 2015 roku z ambitnym planem trzech lat rozwijania swojej platformy o kolejne zestawy, postaci itp. Niedawno pojawiły się plotki, że z produktem może dziać się coś niedobrego. Wczorajsza krótka wiadomość na oficjalnym Twitterze gry rozwiewa wszelkie wątpliwości. Producent tytułu nie zamierza dodawać do niej żadnych nowych elementów. Zapewnia jednocześnie, że wszystkie dotychczasowe rozszerzenia będą nadal działać, a każdy chętny będzie mógł je kupić bez większych problemów.

Koniec końców, fani zabawek przenoszących się do świata gry mają coraz mniejszy wybór. Mogą wyczekiwać ewentualnego powrotu cyklu Skylanders w przyszłym roku, lub zadowolić się kolekcjonowaniem figurek Amiibo, będących jedynie miłym dodatkiem do gier Nintendo, a nie centralnym obiektem zainteresowań Japończyków.

Battle.net – aktualizacja społecznościowa już dostępna

A co to za nowy przycisk na głównym ekranie? - Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017 - wiadomość - 2017-10-24
A co to za nowy przycisk na głównym ekranie?

Battle.net rośnie w siłę. Pod koniec września aplikacja pojawiła się na komórkach, a zapowiadana wcześniej aktualizacja funkcji społecznościowych właśnie weszła w życie. Przyjrzyjmy się nowościom odrobinę bliżej. Główną atrakcją jest zakładka społeczności, zbierająca interakcje między graczami w jednym miejscu. Od teraz pod ręką będziecie mieli wszystkie prywatne czaty z graczami, ale uzyskacie też dostęp do zupełnie nowych grup, przeznaczonych do dyskusji w nieco szerszym gronie. Dodatkowo pojawił się status „niewidoczny”, a wiadomości można teraz także przesyłać osobom wylogowanym obecnie z aplikacji.

Zakładka społeczności prezentuje się okazale. - Wieści ze świata (LEGO Dimensions, Battle.net) 24/10/2017 - wiadomość - 2017-10-24
Zakładka społeczności prezentuje się okazale.

Dużą zmianą jest system podarunków, pozwalający na bezpośrednie przekazywanie znajomym cyfrowych prezentów. Wystarczy przy kupnie w sklepie zaznaczyć, dla kogo przeznaczony jest dar, a będzie on mógł odebrać paczkę kart, bohatera czy grę w dogodnym dla siebie momencie. W ramach drobnego testu każdy gracz otrzymał też prezent od samego Blizzarda w postaci darmowej paczki kart do gry Hearthstone. Możecie odebrać ją w zakładce oznaczonej ikoną świątecznej paczki. Dokonano też paru usprawnień w aspekcie dostosowania publicznego profilu. Gracze mogą wybrać pasujący do nich awatar, napisać nieco o sobie w zakładce informacyjnej czy zamieścić odnośniki do swoich mediów społecznościowych. Znajomi dowiedzą się zaś co ostatnio ogrywaliście, no chyba, że zmienicie status konta na prywatne.

Wszystkie rozwiązania wydają się krokiem w dobrą stronę. Aplikacja Zamieci powoli przestaje być jedynie przymusową nakładką, niezbędną do odpalania gier tego studia. Do Steama jednak trochę jej jeszcze brakuje.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…