Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 10:35

autor: AlexB

Seria Skylanders bez nowej dużej odsłony w 2017 roku

W 2017 roku nie pojawi się nowa duża odsłona serii Skylanders. Firma Activision Blizzard zapowiedziała jednak, że w przygotowaniu jest mała produkcja mobilna oraz port zeszłorocznego Skylanders Imaginators na Nintendo Switch.

SERIA SKYLANDERS W SKRÓCIE:
  • platformówki 3D wykorzystujące prawdziwe figurki;
  • deweloper: Toys For Bob;
  • wydawca: Activision Blizzard;
  • premiera pierwszej części: 14 października 2011;
  • do tej pory powstało sześć głównych odsłon cyklu.

Marka Skylanders została stworzona przez Activision Blizzard i studio Toys For Bob w 2011 roku. Jest to seria niecodziennych platformówek 3D, w których pojawiają się między innymi postacie z różnych uniwersów, znanych z takich dzieł jak Crash Bandicoot czy Spyro. Tytuły należące do cyklu łączą świat wirtualny z rzeczywistym. Odbiorcy mają bowiem możliwość zakupienia w sklepach figurek, które po podłączeniu do specjalnej stacji dokującej zostają przeniesione do świata gry. Skylanders stało się bardzo popularne za oceanem, gdzie powstał nawet serial animowany wyprodukowany przez platformę Netflix. Od momentu powstania serii rokrocznie na rynku pojawiała się jedna gra do niej należąca. Jak jednak zapowiedziała firma Activision Blizzard przy okazji podsumowania finansowego czwartego kwartału 2016 roku, w 2017 marka będzie miała dłuższą przerwę, pierwszą od sześciu lat. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy swoją premierę będzie miała jedynie produkcja mobilna, nowe figurki do istniejących już tytułów oraz port zeszłorocznej odsłony cyklu - Skylanders Imaginators - na Nintendo Switch.

Na kolejną odsłonę serii Skylanders gracze będą musieli poczekać jeszcze co najmniej rok - Skylanders bez nowej dużej odsłony w 2017 roku - wiadomość - 2017-02-10
Na kolejną odsłonę serii Skylanders gracze będą musieli poczekać jeszcze co najmniej rok

Plotki o tym, że 2017 będzie rokiem przerwy dla marki, pojawiły się już po premierze Skylanders Imaginators. Mimo wprowadzenia do serii świeżego elementu personalizacji bohaterów, wielu graczy narzekało na powoli objawiające się „zmęczenie materiału”. Choć cykl zarobił już ponad 3 miliardy dolarów, ostatnimi czasy wyraźnie spadły dochody ze sprzedaży figurek. Odpoczynek powinien zatem nieco pomóc twórcom, którzy będą mieli więcej czasu na lepsze przemyślenie nowych rozwiązań, możliwych do zaimplementowania w przyszłej odsłonie marki. Być może pojawi się ona w 2018 roku.

Activision Blizzard i Toys For Bob nie mają jak na razie powodów do pośpiechu podczas produkcji nowej gry z serii Skylanders. Jej największy konkurent na rynku produkcji wykorzystujących prawdziwe figurki, Disney Infinity, przestał być wspierany w maju zeszłego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Skylanders Imaginators

Skylanders Imaginators