Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2017, 10:04

autor: Movis

Nowy projekt od twórców Wolfenstein: The New Order jest „totalnie odjechany”

Podczas swego występu w gamingowym podcaście przedstawiciel firmy Bethesda zdradził, że zagrał w nowy tytuł od zespołu Machine Games, którym jest najpewniej Wolfenstein: New Colossus. Swoje uczucia oddał w następujących słowach: „It is f**king bananas. I can't wait to show what it actually is.”

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się poszlaki, że studio Machine Games pracuje nad produkcją związaną z udaną strzelanką Wolfenstein: The New Order. Na zeszłorocznej prezentacji E3 wydawcy Bethesda pojawił się na przykład tajemniczy ekran, wspominający o projekcie New Colossus, który wydaje się mieć znaczeniowy związek z podtytułem New Order oraz być nawiązaniem do poematu recytowanego przez głównego bohatera w zakończeniu poprzedniej produkcji. Na temat prac nad kontynuacją wypowiadała się zarówno Alicja Bachleda-Curuś (w reboocie serii odgrywa rolę polskiej pielęgniarki Ani Oliwy), jaki i sam głos Blazkowicza – Brian Bloom.

Tym razem źródłem informacji o grze jest Pete Hines, odpowiadający w firmie Bethesda za strategię marketingową. Hines uczestniczył w nagraniu podcastu Kinda Funny Gamescast, gdzie wypowiedział się na temat tajemniczego dzieła Machine Games. Podobno miał okazję zagrać we wczesną wersję produkcji i w jego opinii to, co przygotowują szwedzcy twórcy jest „totalnie odjechane”, choć polskie tłumaczenie nie oddaje entuzjazmu wyrażenia „f**king bananas”.

Coś bardziej szalonego niż bronie laserowe, nazistowskie mechy, robotyczne psy i trzymanie po jednym karabinie maszynowym w każdej ręce? Jest na co czekać. - Nowy projekt od twórców Wolfenstein: The New Order jest „totalnie odjechany” - wiadomość - 2017-02-10
Coś bardziej szalonego niż bronie laserowe, nazistowskie mechy, robotyczne psy i trzymanie po jednym karabinie maszynowym w każdej ręce? Jest na co czekać.

Zapytany o obecność projektu na zbliżających się z wolna targach E3, przedstawiciel firmy nie zapewnił jednoznacznej odpowiedzi, ale mimo to, prawdopodobieństwo wydaje się znaczne. W dalszym ciągu nie wiadomo, czym dokładnie będzie New Colossus. Początkowo gracze stawiali na kolejny samodzielny dodatek, podobny do Wolfenstein: The Old Blood. Prace zaczynają już jednak trwać na tyle długo, że przypuszczenia o pełnej kontynuacji wydają się bardziej ugruntowane.

Z wcześniejszych plotek wynika, że projekt ma się ukazać jeszcze w tym roku, jednak brakuje oficjalnych informacji na ten temat.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus