Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 06:57

autor: Makek

Wolfenstein: New Colossus - nieoficjalna zapowiedź od Bethesdy na E3?

Pomimo braku oficjalnej zapowiedzi nowej części Wolfensteina przez Bethesdę na E3, wydawca być może uchylił rąbka tajemnicy na temat takowej gry. Na samym początku konferencji pojawił się ekran bootowania przedstawiający tytuły strzelanek od wydawcy, a wśród nich umieszczono tajemniczą nazwę New Colossus, co może odnosić się do nowego Wolfensteina.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Bethesda podczas swojej konferencji na E3 oficjalnie pokazała wszystkie gry, jakie ma w najbliższym czasie do zaoferowania. Nic bardziej mylnego – wydawca najprawdopodobniej sprytnie ukrył informację na temat nowej części Wolfensteina, która być może otrzyma podtytuł New Colossus. Wszystko za sprawą ekranu bootowania, który pojawił się zaraz na początku konferencji, jeszcze przed oficjalną prezentacją pierwszej gry. Pokazał się on jednak dosłownie na moment, przez co dość trudno było wyłapać wszystko co było na nim przedstawione.

New_Colossus być może odnosi się do zbliżającej się nowej części Wolfensteina. - Wolfenstein: The New Colossus - nieoficjalna zapowiedź od Bethesdy? - wiadomość - 2016-06-13
New_Colossus być może odnosi się do zbliżającej się nowej części Wolfensteina.

Na szczęście w sieci krążą już screenshoty wspomnianego ekranu bootowania (przedstawiony powyżej). Pokazano na nim 9 tytułów gier takich jak Commander Keen, Wolfenstein 3D czy Doom. Obok nich zestawiono odpowiadające danym produkcjom daty premier. Największą jednak ciekawość wzbudza oczywiście pozycja New_Colossus z ukrytą datą debiutu. Z uwagi na fakt, że jest ona umiejscowiona zaraz pod The New Order i The Old Blood – poprzednią częścią serii oraz jej samodzielnym dodatkiem, być może chodzi właśnie o nadchodzącego Wolfensteina, który otrzymałby podtytuł New Colossus.

Jak wspomniano wcześniej, gra nie została jednak oficjalnie zapowiedziana, więc są to jedynie domysły fanów. Wiemy jednak, że prace nad kontynuacją Wolfensteina: The New Order trwają, o czym poinformowała Alicja Bachleda-Curuś we wrześniu ubiegłego roku. Premiera nowego Wolfensteina przewidziana jest na 2017 rok.

Wolfenstein: The New Colossus - nieoficjalna zapowiedź od Bethesdy? - ilustracja #2

Wolfenstein: The New Order to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby – FPP. Gra pojawiła się w 2014 roku, a jej produkcją zajęło się studio Machine Games. Fabuła przedstawia alternatywną wersję historii, w której III Rzesza wygrała II wojnę światową. Podobnie jak w poprzednich częściach serii Wolfenstein, również w The New Order głównym bohaterem jest B.J. Blazkowicz – amerykański weteran sił specjalnych. Tytuł zebrał bardzo dobre recenzje – średnia ocen na metacritic wynosi 81%.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus