Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Armored Brigade (PC)

Armored Brigade PC

Realistyczna gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Produkcja Veitikka Studios przenosi nas do realiów alternatywnej zimnej wojny, gdzie siły zbrojne NATO oraz wojska Bloku Wschodniego ścierają się w zażartych walkach na ziemi i w powietrzu.

Strategiczne | RTS | zimna wojna | taktyczne | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Armored Brigade (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2018

15listopada2018

Steam

Armored Brigade to taktyczna gra strategiczna w konwencji RTS, stawiająca na realistyczne odwzorowanie realiów pola walki z okresu 1965-1991. Gracz przejmuje kontrolę nad siłami Bloku Wschodniego lub NATO i na wielkich mapach ściera się z zaawansowaną sztuczną inteligencją. Kluczowe dla zwycięstwa jest wzięcie pod uwagę wielu czynników, takich jak warunki pogodowe czy wyszkolenie i zmęczenie żołnierzy. Gra czerpie inspiracje z takich znanych serii jak Steel Panthers oraz Close Combat.

Opisywany tytuł jest nową, płatną wersją gry o tej samej nazwie, która w latach 2008-2016 ukazywała się jako produkt darmowy. Twórca owego pierwowzoru, Juha Kellokoski, jest założycielem zespołu Veitikka Studios, który pod auspicjami Matrix Games/Slitherine opracował odświeżone i ulepszone Armored Brigade.

Mechanika

W Armored Brigade zadaniem gracza jest umiejętne wykorzystanie posiadanych wojsk oraz lokalnych warunków terenowych w celu odniesienia zwycięstwa nad wrogiem. Potyczki toczone są w czasie rzeczywistym lub w rundach. Kontrolowane oddziały piechoty, bataliony pancerne oraz eskadry lotnicze używają wyposażenia z czasów zimnej wojny. Wśród dostępnych frakcji znajdujemy USA, Związek Radziecki, Wielką Brytanię, Finlandię, Wschodnie i Zachodnie Niemcy, a także Polskę.

Gra oferuje pola bitew o rozmiarach sięgających 15 na 15 kilometrów. Mapy zostały pieczołowicie wymodelowane na podstawie ówcześnie istniejących lokacji, m.in. przy wykorzystaniu starych map wojskowych. Podczas rozgrywki gracz musi brać pod uwagę rozmaite cechy środowiskowe (np. gęstość lasu, przeszkody, fortyfikacje) oraz dostosowywać się do aktualnie panujących warunków pogodowych (wiatr, pora dnia). Jeśli sytuacja tego wymaga, kontrolowane jednostki mogą skorzystać ze specjalnego sprzętu w rodzaju flar oświetlających.

Produkcja cechuje się dynamicznym systemem sztucznej inteligencji. Komputerowy przeciwnik został zaprojektowany tak, aby skutecznie używać posiadanych sił w napotkanych warunkach terenowych. Zabawę urozmaica możliwość zaistnienia sytuacji, w której gracz i wrogie AI starają się osiągnąć różne cele, zlokalizowane w różnych miejscach tej samej mapy. Nieprzewidywalność komputera, dynamiczne kampanie oraz generator bitew pozwalają rozgrywce zachować świeżość.

Tryby rozgrywki

Armored Brigade jest przeznaczone wyłącznie dla gracza pojedynczego.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna produkcji jest raczej prosta. Pola bitew możemy oglądać z bliska, obserwując pojedyncze czołgi, albo też z dalekiej odległości, z której nasze siły widoczne są tylko jako symbole. W grze zaimplementowano zintegrowany edytor, pozwalający na dodawanie nowych frakcji i jednostek oraz na modyfikowanie istniejących.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Armored Brigade

12+

Wymagania sprzętowe Armored Brigade

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8/10