Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steel Panthers: World at War (PC)

Steel Panthers: World at War PC

World at War to klasyczna gra strategiczna, będąca kontynuacją słynnej serii Steel Panthers, święcącej największe tryumfy w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Steel Panthers: World at War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2000

24listopada2006

pudełko PL

World at War to klasyczna gra strategiczna, będąca kontynuacją słynnej serii Steel Panthers, święcącej największe tryumfy w połowie lat dziewięćdziesiątych. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedników, także i ten program skupia się głównie na historycznych wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej i pozwala rozgrywać niezwykle realistyczne bitwy z udziałem adekwatnego do epoki asortymentu. Gra wykorzystuje silnik trzeciej części Steel Panthers , jako że wg autorów był on najbardziej stabilny, ale oczywiście został rozbudowany o nowe funkcje i przystosowany do współpracy z nowszymi systemami Windows.

Złożone z hexów (każdy z nich przekłada się na 50 metrów w rzeczywistości) mapy, oferują widok z góry, podobnie jak w przypadku najsłynniejszych przedstawicieli klasycznych strategii. Walka została podzielona na tury, ilość czasu na wykonanie ruchu jest zatem nieograniczona, chociaż zawarto w grze także opcję limitującą go. Wszystkie jednostki symbolizowane są przez starannie zaprojektowane ikony. Jeśli gracz będzie miał jakieś wątpliwości do czego służą, może szybko przeglądnąć ich charakterystyki, korzystając z bardzo szczegółowej encyklopedii. Na największą uwagę zasługuje jednak niezwykle realistyczny model prowadzenia walk, zdaniem fachowców jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek zaimplementowano w grach strategicznych na PC. Wbudowany do programu edytor scenariuszy i możliwość ściągnięcia potężnych kampanii z oficjalnej strony, skutecznie przedłużą jego żywotność. Poza tym, warto nadmienić że Steel Panthers: World at War to produkt całkowicie darmowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Steel Panthers: World at War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Steel Panthers: World at War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400 Mhz, 64 MB RAM, 900 MB HDD

Steel Panthers: World at War v8.0, za darmo w sieci!

wiadomość25 grudnia 2003

Wszystkich fanów serii Steel Panthers z pewnością ucieszy fakt, że firma Matrix Games ukończyła wreszcie prace nad kolejną wersją World at War, tym razem oznaczoną numerem 8.0.