Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steel Panthers: World at War (PC)
OkładkaSteel Panthers: World at War (PC)

Steel Panthers: World at War PC

World at War to klasyczna gra strategiczna, będąca kontynuacją słynnej serii Steel Panthers, święcącej największe tryumfy w połowie lat dziewięćdziesiątych.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steel Panthers: World at War Premiera PC

15października2000

pudełko PL

24listopada2006

producent: Matrix Games/Slitherine wydawca: Matrix Games/Slitherine wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

World at War to klasyczna gra strategiczna, będąca kontynuacją słynnej serii Steel Panthers, święcącej największe tryumfy w połowie lat dziewięćdziesiątych. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedników, także i ten program skupia się głównie na historycznych wydarzeniach z czasów II Wojny Światowej i pozwala rozgrywać niezwykle realistyczne bitwy z udziałem adekwatnego do epoki asortymentu. Gra wykorzystuje silnik trzeciej części Steel Panthers , jako że wg autorów był on najbardziej stabilny, ale oczywiście został rozbudowany o nowe funkcje i przystosowany do współpracy z nowszymi systemami Windows.

Złożone z hexów (każdy z nich przekłada się na 50 metrów w rzeczywistości) mapy, oferują widok z góry, podobnie jak w przypadku najsłynniejszych przedstawicieli klasycznych strategii. Walka została podzielona na tury, ilość czasu na wykonanie ruchu jest zatem nieograniczona, chociaż zawarto w grze także opcję limitującą go. Wszystkie jednostki symbolizowane są przez starannie zaprojektowane ikony. Jeśli gracz będzie miał jakieś wątpliwości do czego służą, może szybko przeglądnąć ich charakterystyki, korzystając z bardzo szczegółowej encyklopedii. Na największą uwagę zasługuje jednak niezwykle realistyczny model prowadzenia walk, zdaniem fachowców jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek zaimplementowano w grach strategicznych na PC. Wbudowany do programu edytor scenariuszy i możliwość ściągnięcia potężnych kampanii z oficjalnej strony, skutecznie przedłużą jego żywotność. Poza tym, warto nadmienić że Steel Panthers: World at War to produkt całkowicie darmowy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Steel Panthers: World at War cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Steel Panthers: World at War: Odpowiednia dla każdego wieku.

Steel Panthers: World at War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400 Mhz
  • 64 MB RAM
  • 900 MB HDD