Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General II (PC)

Panzer General IIID, Operation Panzer PC

Panzer General II

Oficjalna kontynuacja legendarnej gry firmy SSI z 1994 roku. Przenosimy się ponownie w czasy II wojny światowej, by wziąć udział w bitwach rozgrywanych w Europie Zachodniej i Wschodniej, Afryce Północnej a także fikcyjnej kampanii w USA.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Panzer General II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września1997

21listopada1998

pudełko PL

Panzer General II jest oficjalną kontynuacją legendarnej gry turowej firmy Strategic Simulations Inc. z 1994 roku. Druga odsłona serii przenosi nas ponownie w czasy II wojny światowej.

Rozgrywka w grze obejmuje wydarzenia toczące się między wojną domową 1938 r. w Hiszpanii a hipotetycznymi bitwami toczonymi w 1946 r. Kampanie rozgrywane są głównie w Europie Zachodniej i Wchodniej oraz Afryce Północnej. Prócz odwzorowania klasycznych, historycznych bitew m.in. o Leningrad, Dessau, Maltę czy Tobruk, zgodnie z tradycją serii twórcy oddają do dyspozycji graczy również scenariusze fikcyjne, takie jak hipotetyczna inwazja na Stany Zjednoczone.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Nasze zmagania toczymy na złożonych z heksagonalnych pól mapach – choć w tej odsłonie zrezygnowano z konturów pól, na czym zyskała niewątpliwie warstwa wizualna. Każda z map składa się z 13 różnych typów terenu, jak miasta, góry, bagna czy lasy, co ma oczywiście swój wpływ na przebieg bitwy i parametry poszczególnych jednostek. Tych z kolei otrzymujemy 8 typów, począwszy od zwiadu i piechoty, poprzez czołgi, jednostki obrony przeciwlotniczej i przeciwczołgowej, na artylerii i samolotach bombowych skończywszy. Nasze wyniki w grze nagradzane są punktami prestiżu, które mogą być wykorzystane do zakupu i modernizacji naszych jednostek. Przebieg każdej z bitew możemy odtworzyć, by później przeanalizować wykorzystaną przez nas strategię. Warto odnotować, że w grze wykorzystano nazwiska rzeczywistych dowódców z czasów II wojny światowej.

Panzer General II stanowi doskonałe rozwinięcie swej poprzedniczki, dzięki wprowadzeniu nowego silnika drugiej generacji o nazwie Living Battlefield, podniesieniu realizmu na nowy, wyższy poziom oraz implementacji szeregu ulepszeń. Gra pozwala na wzięcie udziału w kampanii, bądź rozgrywanie pojedynczych scenariuszy. Nie zapomniano oczywiście o opcji gry wieloosobowej dla maksymalnie 4 graczy. Bawić możemy się w sieci lokalnej, w internecie, bądź za pomocą klasycznego systemu PBEM, wykorzystującego pocztę elektroniczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 283 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Panzer General II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Panzer General IIID, Operation Panzer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 90, 16 MB RAM, Karta grafiki 1 MB, 25 MB HDD, Windows 95

Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360
Seria Panzer General powraca z nową grą na Xboksa 360

wiadomość14 sierpnia 2009

Ubisoft zapowiedział Panzer General: Allied Assault na Xboksa 360, czyli produkcję tworzoną przez studio Petroglyph i nawiązującą do klasycznej strategicznej serii znanej z pecetów. Nie jest to jednak wierna konwersja starego i dość wymagającego hitu, ale zupełnie nowy pomysł łączący grę karcianą z planszową oraz wykorzystujący znacznie bardziej przystępną oprawę wizualną.

Grudniowy „ŚGK” z grą Panzer General II i polskim demem Hegemonii!
Grudniowy „ŚGK” z grą Panzer General II i polskim demem Hegemonii!

wiadomość22 listopada 2002

Już dzisiaj w kioskach pojawił się najnowszy, grudniowy numer „Świata Gier Komputerowych”. Na dołączonej do czasopisma płytce znalazła się spora niespodzianka dla wszystkich wielbicieli strategii, w postaci jednej z najlepszych strategii turowych toczących się w realiach II Wojny Światowej – Panzer General II. Co ciekawe, w numerze ŚGK ukaże się, na prawach wyłączności, polskie demo gry Hegemonia: Legions of Iron, którego pełną wersję LEM wypuści do sklepów już 29 listopada.