Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General II (PC)
OkładkaPanzer General II (PC)

Panzer General IIID, Operation Panzer PC

Panzer General II

Oficjalna kontynuacja legendarnej gry firmy SSI z 1994 roku. Przenosimy się ponownie w czasy II wojny światowej, by wziąć udział w bitwach rozgrywanych w Europie Zachodniej i Wschodniej, Afryce Północnej a także fikcyjnej kampanii w USA.

Strategiczne | turowe

Panzer General IIID, Operation Panzer Premiera PC

30września1997

pudełko PL

21listopada1998

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Mindscape wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Panzer General II jest oficjalną kontynuacją legendarnej gry turowej firmy Strategic Simulations Inc. z 1994 roku. Druga odsłona serii przenosi nas ponownie w czasy II wojny światowej.

Rozgrywka w grze obejmuje wydarzenia toczące się między wojną domową 1938 r. w Hiszpanii a hipotetycznymi bitwami toczonymi w 1946 r. Kampanie rozgrywane są głównie w Europie Zachodniej i Wchodniej oraz Afryce Północnej. Prócz odwzorowania klasycznych, historycznych bitew m.in. o Leningrad, Dessau, Maltę czy Tobruk, zgodnie z tradycją serii twórcy oddają do dyspozycji graczy również scenariusze fikcyjne, takie jak hipotetyczna inwazja na Stany Zjednoczone.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Nasze zmagania toczymy na złożonych z heksagonalnych pól mapach – choć w tej odsłonie zrezygnowano z konturów pól, na czym zyskała niewątpliwie warstwa wizualna. Każda z map składa się z 13 różnych typów terenu, jak miasta, góry, bagna czy lasy, co ma oczywiście swój wpływ na przebieg bitwy i parametry poszczególnych jednostek. Tych z kolei otrzymujemy 8 typów, począwszy od zwiadu i piechoty, poprzez czołgi, jednostki obrony przeciwlotniczej i przeciwczołgowej, na artylerii i samolotach bombowych skończywszy. Nasze wyniki w grze nagradzane są punktami prestiżu, które mogą być wykorzystane do zakupu i modernizacji naszych jednostek. Przebieg każdej z bitew możemy odtworzyć, by później przeanalizować wykorzystaną przez nas strategię. Warto odnotować, że w grze wykorzystano nazwiska rzeczywistych dowódców z czasów II wojny światowej.

Panzer General II stanowi doskonałe rozwinięcie swej poprzedniczki, dzięki wprowadzeniu nowego silnika drugiej generacji o nazwie Living Battlefield, podniesieniu realizmu na nowy, wyższy poziom oraz implementacji szeregu ulepszeń. Gra pozwala na wzięcie udziału w kampanii, bądź rozgrywanie pojedynczych scenariuszy. Nie zapomniano oczywiście o opcji gry wieloosobowej dla maksymalnie 4 graczy. Bawić możemy się w sieci lokalnej, w internecie, bądź za pomocą klasycznego systemu PBEM, wykorzystującego pocztę elektroniczną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / E-mail   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 291 głosów czytelników.

Panzer General IIID, Operation Panzer cena w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Panzer General IIID, Operation Panzer: Odpowiednia dla każdego wieku.

Panzer General IIID, Operation Panzer Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 90
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 25 MB HDD
  • Windows 95