Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General III: Scorched Earth (PC)
OkładkaPanzer General III: Scorched Earth (PC)

Panzer General III: Scorched Earth PC

Kolejna gra firmy SSI należąca do słynnej strategicznej serii Panzer General. Akcja toczy się ponownie podczas II wojny światowej i koncentruje na walkach, prowadzonych przez wojska niemieckie i rosyjskie na froncie wschodnim.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzer General III: Scorched Earth Premiera PC

28września2000

pudełko PL

23listopada2000

producent: Strategic Simulations Inc. wydawca: Mattel Interactive wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Panzer General III: Scorched Earth

Twierdza: Krzyżowiec

Medieval: Total War

Steel Panthers: World at War

Panzer General III: Scorched Earth to kolejna już gra firmy Strategic Simulations Inc. należąca do słynnej strategicznej serii Panzer General, która uznawana jest za klasykę gatunku. W tej części, po raz kolejny odwzorowanej w pełnym środowisku 3D, przenosimy się ponownie na arenę II wojny światowej, a fabuła gry koncentruje się na walkach, prowadzonych przez wojska niemieckie i rosyjskie na froncie wschodnim.

Do naszej dyspozycji autorzy oddali cztery nowe kampanie. Gracze mogą wybierać m.in. pomiędzy tryumfalnym marszem na Berlin, ukazanym z perspektywy armii radzieckiej, lub ofensywą w kierunku Moskwy, w której uczestniczymy jako żołnierz Wermachtu. Dzięki nowym, „rozgałęzionym” scenariuszom, każda rozgrywana przez nas kampania jest na swój sposób unikatowa. Wzorem poprzednich części w miarę postępów w grze możemy rozdzielać uzyskane punkty prestiżu pomiędzy zakup nowych jednostek oraz modernizację tych już posiadanych. Dodatkowo, istotny wpływ na przebieg bitwy ma ukształtowanie terenu oraz pogoda.

Od chwili wydania pierwszej części w 1994 roku, oprócz powielania sprawdzonych rozwiązań, każda kolejna odsłona wprowadzała do rozgrywki różnorodne zmiany i ulepszenia. W 1999 roku serię wyposażono w najnowszej generacji trójwymiarowy engine graficzny. Zaowocowało to znaczną poprawą walorów wizualnych gry, oraz ulepszonymi efektami pogodowymi, jak chmury, mgła, deszcz oraz burze. Poprawiona została sztuczna inteligencja kierowanych przez komputer jednostek, wprowadzono nową mapę poglądową, bardziej przyjazny i intuicyjny stał się również interfejs gry.

Prócz misji rozgrywanych w ramach kampanii, możemy wziąć udział w pojedynczych scenariuszach i opowiedzieć się po stronie wojsk amerykańskich, brytyjskich, radzieckich lub niemieckich. Tryb multiplayer pozwala na jednoczesną grę od 1 do 4 graczy za pośrednictwem internetu bądź sieci lokalnej. Całą zabawę przedłuża dołączony generator scenariuszy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Panzer General III: Scorched Earth cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Panzer General III: Scorched Earth: 12+

Panzer General III: Scorched Earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266 Mhz
  • 32 MB RAM
  • Karta grafiki 8 MB
  • 400 MB HDD
  • Windows 95/98