Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer General III: Scorched Earth (PC)

Panzer General III: Scorched Earth PC

Kolejna gra firmy SSI należąca do słynnej strategicznej serii Panzer General. Akcja toczy się ponownie podczas II wojny światowej i koncentruje na walkach, prowadzonych przez wojska niemieckie i rosyjskie na froncie wschodnim.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Panzer General III: Scorched Earth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2000

23listopada2000

pudełko PL

Panzer General III: Scorched Earth to kolejna już gra firmy Strategic Simulations Inc. należąca do słynnej strategicznej serii Panzer General, która uznawana jest za klasykę gatunku. W tej części, po raz kolejny odwzorowanej w pełnym środowisku 3D, przenosimy się ponownie na arenę II wojny światowej, a fabuła gry koncentruje się na walkach, prowadzonych przez wojska niemieckie i rosyjskie na froncie wschodnim.

Do naszej dyspozycji autorzy oddali cztery nowe kampanie. Gracze mogą wybierać m.in. pomiędzy tryumfalnym marszem na Berlin, ukazanym z perspektywy armii radzieckiej, lub ofensywą w kierunku Moskwy, w której uczestniczymy jako żołnierz Wermachtu. Dzięki nowym, „rozgałęzionym” scenariuszom, każda rozgrywana przez nas kampania jest na swój sposób unikatowa. Wzorem poprzednich części w miarę postępów w grze możemy rozdzielać uzyskane punkty prestiżu pomiędzy zakup nowych jednostek oraz modernizację tych już posiadanych. Dodatkowo, istotny wpływ na przebieg bitwy ma ukształtowanie terenu oraz pogoda.

Od chwili wydania pierwszej części w 1994 roku, oprócz powielania sprawdzonych rozwiązań, każda kolejna odsłona wprowadzała do rozgrywki różnorodne zmiany i ulepszenia. W 1999 roku serię wyposażono w najnowszej generacji trójwymiarowy engine graficzny. Zaowocowało to znaczną poprawą walorów wizualnych gry, oraz ulepszonymi efektami pogodowymi, jak chmury, mgła, deszcz oraz burze. Poprawiona została sztuczna inteligencja kierowanych przez komputer jednostek, wprowadzono nową mapę poglądową, bardziej przyjazny i intuicyjny stał się również interfejs gry.

Prócz misji rozgrywanych w ramach kampanii, możemy wziąć udział w pojedynczych scenariuszach i opowiedzieć się po stronie wojsk amerykańskich, brytyjskich, radzieckich lub niemieckich. Tryb multiplayer pozwala na jednoczesną grę od 1 do 4 graczy za pośrednictwem internetu bądź sieci lokalnej. Całą zabawę przedłuża dołączony generator scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Panzer General III: Scorched Earth

Wymagania wiekowe Panzer General III: Scorched Earth

12+

Wymagania sprzętowe Panzer General III: Scorched Earth

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 266 Mhz, 32 MB RAM, Karta grafiki 8 MB, 400 MB HDD, Windows 95/98

Panzer General III: Scorched Earth - recenzja gry
Panzer General III: Scorched Earth - recenzja gry

Recenzja 19 stycznia 2001, 16:30

Nowością w „Panzer General 3: Scorched Earth” są rozgałęzione kampanie – podczas przechodzenia z ukończonej misji do następnej gracz może wybierać pomiędzy kolejnymi scenariuszami. Podnosi to atrakcyjność gry i sprawia, że kampanie są nieliniowe i toczą się inaczej w zależności od wyboru gracza i wyników walki.