Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2015, 11:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

LEGO Dimensions wykorzysta interaktywne figurki LEGO

W serwisie VideoGamer pojawiły się kolejne informacje dotyczące szykowanej przez studio Traveller's Tales gry z serii LEGO, w której zostaną wykorzystane interaktywne figurki. Produkcja ukazać ma się w tym roku pod tytułem LEGO Dimensions.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące kolejnej gry studia Traveller's Tales, w której mają zostać wykorzystane interaktywne figurki LEGO. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment w dalszym ciągu nie zapowiedziała oficjalnie takiego projektu, ale w serwisie VideoGamer opublikowano kolejne szczegóły, a właściwie to jeden szczegół. Zdradzono bowiem, że produkcja ukaże się w tym roku pod tytułem LEGO Dimensions. Niestety to wszystko, co wiemy obecnie i na pierwsze konkrety zapewne poczekamy do momentu oficjalnej zapowiedzi projektu.

LEGO Dimensions - ilustracja #1
LEGO Dimensions - ilustracja #2

Studio Traveller's Tales wypuści w tym roku dwie kolejne gry z serii LEGO - LEGO Jurassic World, oparte na kinowym cyklu Jurassic Park oraz LEGO Marvel's Avengers, czyli produkcji wykorzystującej dorobek filmów Avengers i Avengers: Czas Ultrona.

Obecnie segment gier, w których wykorzystywane są interaktywne figurki, jest bardzo lukratywny. Szał na tego typu produkcje zapoczątkowało Actvision serią Skylanders, która wygenerowała w ciągu kilku lat przychód przekraczający 2 miliardy dolarów, dołączając tym samym do grona 20 najpopularniejszych marek wśród gier wideo. Bardzo dobrze radzi sobie także Disney Infinity, które w zeszłym roku pozytywnie wpłynęło na wyniki finansowe firmy Disney Interactive. Na fali popularności obu tytułów, koncern Nintendo również postanowił ugryźć kawałek tortu, zapowiadając w czerwcu 2014 roku figurki amiibo, które zadebiutowały kilka miesięcy później. W odróżnieniu od konkurencji, zabawki te wykorzystywane są w różnych tytułach, np. w Super Smash Bros. i Mario Kart 8.