Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2014, 12:17

autor: Orbech

Disney Infinity doczeka się kontynuacji. Świetne wyniki finansowe Disney Interactive

Dyrektor generalny firmy Disney Interactive, Bob Iger, oficjalnie potwierdził, że Disney Infinity doczeka się drugiej odsłony. Poza tym poinformowano, że firma zanotowała aż 600% wzrost zysków, głównie dzięki wspomnianej grze.

Disney Infinity to gra zręcznościowa, w której pojawiają się postacie i światy z filmów wytwórni Disney oraz Pixar. - Disney Infinity doczeka się kontynuacji. Świetne wyniki finansowe Disney Interactive - wiadomość - 2014-02-07
Disney Infinity to gra zręcznościowa, w której pojawiają się postacie i światy z filmów wytwórni Disney oraz Pixar.

Jak poinformował serwis Games Industry, nadchodzi nowa odsłona Disney Infinity. O fakcie tym doniósł dyrektor generalny firmy Disney Interactive, Bob Iger. Stwierdził on, że Disney Infinity udowodniło siłę i możliwości Disney Interactive w tworzeniu gier i na pewno zobaczymy więcej tytułów z popularnymi postaciami ze światów wytwórni Disney oraz Pixar. Bob Iger oznajmił, że za powodzeniem gry stoi jej system rozgrywki, który pozwala na ogromną dowolność i tworzenie własnych poziomów. Oprócz tego uważa, że do jej sukcesu przyczyniło się wykorzystanie postaci z bajkowych uniwersów i połączenie ich z grą wideo.

Powodzenie Disney Infinity ma swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży, a ta jest świetna. W styczniu donieśliśmy o wysokim zbycie gry na poziomie 3 milionów kopii. Na razie Iger nie był skłonny ujawnić żadnych szczegółów, co firma pokaże w sequelu. Wygląda na to, że będziemy musieli trochę poczekać na oficjalne ogłoszenie.

To jednak nie koniec wieści, ponieważ za sprawą najnowszego raportu koncernu Disney poznaliśmy wyniki finansowe osiągnięte przez firmę Disney Interactive. W pierwszym kwartale 2014 roku fiskalnego, czyli w okresie od 1 października do 31 grudnia oddział Disney Interactive, który jest odpowiedzialny za tworzenie gier, wypracował 403 miliony dolarów przychodu, czyli 38% więcej w stosunku do tego samego okresu w 2012 roku. Firma osiągnęła zysk na poziomie 55 milionów dolarów - o 600% wyższym niż w poprzednim roku (9 milionów). Duży wpływ na tak dobre wyniki finansowe miała właśnie gra Disney Infinity. Nie dziwi więc decyzja o sequelu.

Disney Infinity to gra zręcznościowa, która łączy świat gier wideo z postaciami i uniwersami znanymi z filmów wytwórni Disney oraz Pixar. Gra wypełniona jest różnymi mini-grami i zabawami, a cała przygoda odbywa się na poziomach zbudowanych na bazie disneyowskich serii. Tytuł pozwala na bardzo dużą swobodę – gracz może tworzyć własne, bajkowe poziomy. W grę można grać samemu albo w trybie wieloosobowym. W multiplayerze na graczy czeka sporo atrakcji, takich jak interaktywne miasta lub rodzaj rozgrywki w stylu „capture the flag”. Disney Infinity wydane zostało 18 sierpnia 2013 roku i sprzedaje się wyśmienicie. Gra przeznaczona jest głównie dla najmłodszych odbiorców.