Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 listopada 2015, 08:52

Skylanders, Call of Duty oraz inne marki Activision Blizzard doczekają się adaptacji filmowych i telewizyjnych

Firma Activision Blizzard otworzyła nowe studio, którego celem jest tworzenie filmowych i telewizyjnych adaptacji największych marek wydawcy. Pierwszym projektem zespołu będzie serial animowany Skylanders Academy, a druga w kolejce do ekranizacji jest seria Call of Duty.

Jedną z głównych kandydatek do adaptacji jest marka Call of Duty. - Skylanders, Call of Duty i inne marki Activision Blizzard doczekają się adaptacji filmowych i telewizyjnych - wiadomość - 2015-11-07
Jedną z głównych kandydatek do adaptacji jest marka Call of Duty.

Wczoraj opublikowano pierwszy zwiastun filmu Warcraft i to, co w nim pokazano nastraja bardzo optymistycznie, jeśli chodzi o potencjał kasowy projektu. Okazuje się jednak, że na tej adaptacji nie kończą się ambicje Activision Blizzard. Wydawca właśnie ogłosił, że otworzył nowe studio, którego celem będzie przenoszenie marek firmy na ekrany kin i telewizorów.

Pierwszym przedsięwzięciem studia ma być Skylanders Academy, czyli serial animowany osadzony w realiach popularnej marki gier i zabawek. Główną siłą napędową projektu jest Eric Rogers, czyli scenarzysta znany z prac nad kreskówką i komiksami Futurama. Głosów postaciom użyczą tacy aktorzy jak Justin Lin, Ashley Tisdale, Jonathan Banks czy Norm Macdonald. Na razie nie podano daty premiery serialu, ani tego na jakim kanale lub usłudze będzie emitowany.

W dalszej perspektywie Activision Blizzard chce stworzyć adaptacje cyklu Call of Duty. Wydawca ma nadzieję opracować zarówno filmowe, jak i telewizyjne produkcje z tej marki. Oczywiście, przy większości tego typu projektów firma zamierza współpracować z innymi wytwórniami i studiami produkcyjnymi, a nie realizować wszystkie przedsięwzięcia samodzielnie.

Warto dodać, że jednym z najważniejszych ludzi w Activision Blizzard został niedawno Nick van Dyk, który wcześniej spędził długie lata w wytwórni Disney. Jego główny celem jest rozszerzenie marek wydawcy na inne media. Twierdzi on, że potencjał tkwiący w takich adaptacjach jest ogromny, gdyż większość fanów spędza przy swojej ulubionej grze nieporównywalnie więcej czasu niż np. czytelnik komiksów poświęca na lekturę jednej serii.

  1. Activision Blizzard Studios

Do tej pory gry nie miały szczęścia do filmowych adaptacji, ale wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach może to się zmienić. Warcraft zapowiada się na zdecydowanie najbardziej ambitne przedsięwzięcie tego typu, a osoba reżysera Duncana Jonesa (Moon, Kod nieśmiertelności) daje nadzieję, że efekt końcowy spełni oczekiwania widzów.

Ponadto w produkcji znajduje się adaptacja marki Assassin’s Creed, w której główną rolę zagra Michael Fassbender, a wytwórnia Sony ma w planach filmową wersję serii Uncharted.