Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2015, 10:41

autor: Adrian Werner

Heroes of the Storm – nowy tryb, mapa i dodatkowi bohaterowie, w tym niesamowity ogr dla dwóch graczy

Podczas BlizzConu studio Blizzard Entertainment ujawniło nową mapę, dodatkowy tryb i trzech nowych bohaterów do Heroes of the Storm. Do tej ostatniej kategorii zalicza się ogr, którego kontrolowanie będzie wymagało współpracy dwóch graczy.

Na imprezie BlizzCon nie mogło oczywiście zabraknąć gry MOBA Heroes of the Storm i studio Blizzard Entertainment ujawniło sporo informacji na temat nadchodzącej nowej zawartości do tej produkcji. W planach jest m.in. tryb Areny. Pozwoli on na rywalizację dwóm pięcioosobowym drużynom, a walka toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Każdy uczestnik zabawy przed rozpoczęciem meczu uzgodni taktykę z innymi kolegami z drużyny oraz wybierze jednego z trzech losowo dobranych bohaterów. Ostatecznym celem każdej strony będzie oczywiście zniszczenie bazy wroga. Gdy to nastąpi runda dobiegnie końca, a uczestnicy zabawy zostaną przetransportowani na nową arenę. Rozgrywki mają trwać po kilka minut i zabraknie w nich ograniczeń odnośnie tego ile razy dany bohater może pojawić się w szeregach jednej drużyny.

Podczas BlizConu autorzy ujawnili również trzech kolejnych bohaterów, którzy zasilą szeregi grywalnych postaci. Cała trójka pochodzi z uniwersum serii Warcraft:

  1. Lunara - driada koncentrująca się na atakach dystansowych i potrafiąca zwinnie włączać się do walki oraz szybko się z niej wycofywać.
  2. Genn Szarogrzywy - władca worgenów. Postać preferuje walkę w zwarciu i potrafi błyskawicznie przełączać się między formą ludzką i worgena.
  3. Czo'gal - zdecydowanie najciekawsze postać. Ten ogr posiada bowiem dwie głowy i wymaga, aby kierowało nim dwóch graczy jednocześnie. Jeden z nich kontroluje ruchy postaci i ataki fizyczne, a drugi włada zaklęciami. W praktyce są więc to dwaj bohaterowie połączeni w jednym ciele i każdy z nich posiada odmienne drzewko rozwoju. Jeśli nauczą się dobrze współpracować to Czo'gal będzie siał zniszczenie na polu bitewnym.

W planach jest także nowa mapa w postaci Wieży Zagłady. To pole bitwy mocno odbiega od tego, co tej pory wiedzieliśmy w Heroes of the Storm. Każdą bazę ma chronić bariera, której bohaterowie nie będą potrafi zniszczyć własnymi atakami. Zamiast tego drużyny mają toczyć boje o aktywację ołtarzy wyrastających na mapie oraz przejmowanie kontroli nad wieżami. Aktywacja ołtarza spowoduje, że wszystkie wieże znajdujące się we władaniu danej strony ostrzelają bazę wroga.

  1. Heroes of the Storm – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Heroes of the Storm – MOBA idealna… dla nielubiących gier MOBA