Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 listopada 2015, 11:39

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 7-8 listopada (m.in. Syberia, HoPiKo, Kingdom Rush Frontiers)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak seria Syberia, HoPiKo, Kingdom Rush Frontiers i Imperium Galactica 2, a także o kolejnych grach w najnowszej odsłonie akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier z serii Syberia (Android/iOS)

Syberia to jedna z najlepszych przygodowych serii XXI wieku. Nie dziwi więc, że w tym tygodniu to od niej rozpoczynamy przegląd najlepszych promocji mobilnych – ceny obu dostępnych odsłon obniżono o 80%. Cykl opowiada o losach amerykańskiej prawniczki Kate Walker, która zostaje wynajęta w celu sfinalizowania transakcji dotyczącej przejęcia fabryki w pewnej urokliwej, francuskiej wiosce. Na miejscu dowiadujemy się, że właścicielka interesu nie żyje, a my musimy odnaleźć Hansa Voralberga – spadkobiercę majątku. W tym celu angażujemy się w emocjonujące i pełne zwrotów akcji śledztwo.

HoPiKo

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 18 zł / iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 17 zł

HoPiKo – hardkorowa platformówka typu speed-run – doczekała się ostatnio sporej aktualizacji (dodano m.in. tryb Hardcore, dla PRAWDZIWYCH hardkorów). Z tej okazji studio Laser Dog obniżyło cenę swojego hitu o połowę. W grze walczymy z wirusem Nanobyte, który atakuje komputery i konsole, uniemożliwiając im prawidłową pracę. Dokonujemy tego skacząc po platformach i omijając znajdujące się pomiędzy nimi przeszkody oraz pułapki. Rozgrywka toczy się w zastraszającym tempie, a dodatkowo utrudnia ją konieczność dokładnego planowania działań.

Kingdom Rush Frontiers

Android: ok. 5 zł; wcześniej ok. 9,50 zł

Za połowę dotychczasowej ceny kupicie Kingdom Rush Frontiers – kontynuację jednej z najlepszych gier strategicznych typu tower defense (część pierwsza od września oferowana jest w modelu darmowym z całkowicie opcjonalnymi mikropłatnościami). W dwójce ponownie bronimy królestwa przed armią ohydnych stworów. Twórcy zaserwowali więcej tego samego, pozostawiając doskonałą mechanikę rozgrywki niemalże nietkniętą. W grze znajdziemy za to nowych bohaterów, dodatkowe ulepszenia oraz jednostki, w tym zabójców, templariuszy, nekromantów czy maszyny wywołujące trzęsienie ziemi. Poszerzony został także bestiariusz.

Imperium Galactica 2

Android: 9,50 zł; wcześniej ok. 19 zł

50% obniżką objęto także mobilną konwersję Imperium Galactica 2 – uznanej, pecetowej strategii kosmicznej, która położyła podwaliny pod gatunek 4X. W grze studia Digital Reality stajemy przed zadaniem stworzenia doskonale funkcjonującego, galaktycznego imperium. Cel osiągamy poprzez kolonizację planet, rozwój przemysłu i nauki, a także rozbudowę floty gwiezdnej. Gra jest bardzo wymagająca, niezwykle obszerna, a trzy odrębne kampanie zapewniają wiele godzin rozgrywki. Bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających czegoś więcej, niż kolejnego endless runnera lub gry logicznej typu match-3.

Dark Frontier

Android: ok. 4,50 zł; wcześniej ok. 9 zł

Cena  gry Dark Frontier spadła w tym roku po raz drugi, w efekcie czego to całkiem unikalne połączenie dungeon crawlera i tower defense możecie kupić za nieco ponad 4 złote. W produkcji odpieramy kolejne fale potworów, kontrolując i systematycznie rozwijając drużynę śmiałków (na RPG-ową modłę), wybranych spośród trzydziestu postaci. Pełna wersja oferuje kampanię złożoną ze 100 wyzwań, rozgrywanych na dziesięciu zróżnicowanych mapach. Walka z nieumarłymi, goblinami, orkami, szkieletami i pająkami odbywa się nie tylko z wykorzystaniem broni białej i magii, ale też różnego rodzaju pułapek, stawianych na drodze ich pochodu.

Humble Mobile Bundle 16 – m.in. Outwitters, Space Marshals i ALONE...

Wystartowała kolejna edycja akcji Humble Mobile Bundle. Wpłata na poziomie co najmniej 1 dolara zapewni Wam dostęp do: Outwitters Humble Edition, Block Legend i Rocket ROBO. Natomiast przelewając na konto organizatorów akcji minimum 4,17 dolarów (kwota obowiązująca w chwili pisania tej wiadomości), czyli około 18 złotych, otrzymacie dodatkowo: Ys Chronicles 1, ALONE... oraz Space Marshals. Kolejne pozycje zostaną dodane do zestawu w późniejszym czasie. Akcja dobiegnie końca 16 listopada.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Cublast, Train Sim i Carcassonne

Poza wymienionymi wyżej pozycjami, w tym tygodniu przecen doczekało się kilka gier na system Windows Phone. W tym miejscu chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na te najciekawsze. Zaliczają się do nich m.in. zręcznościówka Cublast oraz planszówka Carcassonne. Pozostałe oferty prezentują się następująco: