Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2015, 11:40

autor: Arantasar

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone

Podczas imprezy BlizzCon 2015 zapowiedziano Ligę Odkrywców – kolejne rozszerzenie do sieciowej karcianki Hearthstone. Fabuła będzie koncentrowała się wokół poszukiwań archeologicznych. Dodatek zaoferuje 4 skrzydła, 45 nowych kart, wyzwania klasowe, dwie dodatkowe plansze oraz słowo kluczowe „odkryj”. Premiera przewidziana jest na 13 listopada.

Liga Odkrywców będzie trzecim rozszerzeniem fabularnym do gry Hearthstone. - Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - wiadomość - 2015-11-07
Liga Odkrywców będzie trzecim rozszerzeniem fabularnym do gry Hearthstone.

W trakcie odbywającej się w Kalifornii imprezy BlizzCon 2015 zapowiedziano kolejne rozszerzenie do sieciowej karcianki Hearthstone. Tym razem poznamy historię Ligii Odkrywców – stowarzyszenia archeologów i poszukiwaczy skarbów – która wpada na trop Kostura Stworzenia, potężnego artefaktu, który w niepowołanych rękach może wyrządzić nieopisane szkody. Części tego przedmiotu zostały ukryte w trzech miejscach – Świątyni Oryzysa, prastarej cytadeli tytanów Uldaman oraz w Zrujnowanym Mieście. Przygodę ukończymy w głównej siedzibie Ligii w Hali Odkrywców w Ironforge. Głównymi bohaterami dodatku będą: krasnolud Brann Miedziobrody, awanturnik Reno Jackson, błyskotliwa uczona nocnych elfów Eliza Astrowidząca oraz przedstawiciel rasy murloków – Sir Płetwin Mrrgglton.

Przygoda – podobnie jak poprzednie rozszerzenia fabularne – zostanie podzielona na skrzydła. Tym razem będą tylko cztery. Ukończenie każdego z nich będzie wymagało pokonania szeregu przeciwników oraz bossa czekającego na nas na końcu danego etapu. Kolejne zwycięstwa będą nagradzane kartami do naszej kolekcji. Ukończenie wszystkich wyzwań w danej lokacji zapewni nam przynależną do niej kartę legendarną. Pojedynki będziemy toczyć między innymi na dwóch nowych planszach – Wykopaliskach i Sali Odkrywców.

Rozszerzenie zaoferuje także dziewięć wyzwań klasowych, w których zmierzymy się z przeciwnikami, wykorzystując specjalnie przygotowaną talię. Wygrana zostanie nagrodzona nową kartą dla naszej klasy postaci. Dla zaawansowanych i lubiących wyzwania graczy uwzględniono także tryb heroiczny.

Oprócz tego w grze pojawi się nowe słowo kluczowe – „odkryj”. Po zagraniu karty z odpowiednią zdolnością otrzymamy możliwość wyboru spośród 3 losowych kart odpowiednich dla naszej klasy i spełniających określony warunek. Dla przykładu moc „odkryj kartę o koszcie (1)” pozwoli nam na wybór jednej z trzech losowych kart wymagających jednego kryształu many. W sumie Liga Odkrywców wprowadzi do gry 45 nowych kart.

Polska premiera Ligii Odkrywców przewidziana jest na 13 listopada. Podobnie jak w przypadku poprzednich dodatków, w momencie publikacji otrzymamy dostęp tylko do pierwszego skrzydła. Kolejne partie będą upubliczniane co tydzień, z przerwą na przypadający w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada Dzień Dziękczynienia.

Przy okazji warto wspomnieć, że zgodnie z ostatnimi informacjami opublikowanymi przy okazji Dnia Inwestora, w sieciową karciankę Blizzarda bawi się ponad 40 milionów osób. Ostatnie tego typu dane pochodzą z maja, kiedy to Hearthstone mógł pochwalić się 30 milionami użytkowników, a więc w ciągu sześciu miesięcy tytuł zwiększył liczbę graczy o ponad jedną trzecią. Nie wiadomo jak duża część z nich korzysta z płatnych opcji rozgrywki, jednak jak wynika z sierpniowych doniesień, mikrotransakcje generują blisko 20 milionów dolarów przychodu miesięcznie.

Liga Odkrywców została powołana z rozkazu króla Magniego Miedziobrodego. Jest to organizacja badająca korzenie rasy krasnoludów. Głównymi zajęciami Ligi są podróże, eksperymenty oraz dokumentowanie działalności. Jej członkowie prowadzą ekspedycje docierające do niezbadanych zakątków świata.