Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2015, 11:40

autor: Arantasar

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone

Podczas imprezy BlizzCon 2015 zapowiedziano Ligę Odkrywców – kolejne rozszerzenie do sieciowej karcianki Hearthstone. Fabuła będzie koncentrowała się wokół poszukiwań archeologicznych. Dodatek zaoferuje 4 skrzydła, 45 nowych kart, wyzwania klasowe, dwie dodatkowe plansze oraz słowo kluczowe „odkryj”. Premiera przewidziana jest na 13 listopada.

Liga Odkrywców będzie trzecim rozszerzeniem fabularnym do gry Hearthstone. - Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - wiadomość - 2015-11-07
Liga Odkrywców będzie trzecim rozszerzeniem fabularnym do gry Hearthstone.

W trakcie odbywającej się w Kalifornii imprezy BlizzCon 2015 zapowiedziano kolejne rozszerzenie do sieciowej karcianki Hearthstone. Tym razem poznamy historię Ligii Odkrywców – stowarzyszenia archeologów i poszukiwaczy skarbów – która wpada na trop Kostura Stworzenia, potężnego artefaktu, który w niepowołanych rękach może wyrządzić nieopisane szkody. Części tego przedmiotu zostały ukryte w trzech miejscach – Świątyni Oryzysa, prastarej cytadeli tytanów Uldaman oraz w Zrujnowanym Mieście. Przygodę ukończymy w głównej siedzibie Ligii w Hali Odkrywców w Ironforge. Głównymi bohaterami dodatku będą: krasnolud Brann Miedziobrody, awanturnik Reno Jackson, błyskotliwa uczona nocnych elfów Eliza Astrowidząca oraz przedstawiciel rasy murloków – Sir Płetwin Mrrgglton.

Przygoda – podobnie jak poprzednie rozszerzenia fabularne – zostanie podzielona na skrzydła. Tym razem będą tylko cztery. Ukończenie każdego z nich będzie wymagało pokonania szeregu przeciwników oraz bossa czekającego na nas na końcu danego etapu. Kolejne zwycięstwa będą nagradzane kartami do naszej kolekcji. Ukończenie wszystkich wyzwań w danej lokacji zapewni nam przynależną do niej kartę legendarną. Pojedynki będziemy toczyć między innymi na dwóch nowych planszach – Wykopaliskach i Sali Odkrywców.

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - ilustracja #2

Rozszerzenie zaoferuje także dziewięć wyzwań klasowych, w których zmierzymy się z przeciwnikami, wykorzystując specjalnie przygotowaną talię. Wygrana zostanie nagrodzona nową kartą dla naszej klasy postaci. Dla zaawansowanych i lubiących wyzwania graczy uwzględniono także tryb heroiczny.

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - ilustracja #3

Oprócz tego w grze pojawi się nowe słowo kluczowe – „odkryj”. Po zagraniu karty z odpowiednią zdolnością otrzymamy możliwość wyboru spośród 3 losowych kart odpowiednich dla naszej klasy i spełniających określony warunek. Dla przykładu moc „odkryj kartę o koszcie (1)” pozwoli nam na wybór jednej z trzech losowych kart wymagających jednego kryształu many. W sumie Liga Odkrywców wprowadzi do gry 45 nowych kart.

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - ilustracja #4

Polska premiera Ligii Odkrywców przewidziana jest na 13 listopada. Podobnie jak w przypadku poprzednich dodatków, w momencie publikacji otrzymamy dostęp tylko do pierwszego skrzydła. Kolejne partie będą upubliczniane co tydzień, z przerwą na przypadający w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada Dzień Dziękczynienia.

Liga Odkrywców kolejną przygodą w Hearthstone - ilustracja #5

Przy okazji warto wspomnieć, że zgodnie z ostatnimi informacjami opublikowanymi przy okazji Dnia Inwestora, w sieciową karciankę Blizzarda bawi się ponad 40 milionów osób. Ostatnie tego typu dane pochodzą z maja, kiedy to Hearthstone mógł pochwalić się 30 milionami użytkowników, a więc w ciągu sześciu miesięcy tytuł zwiększył liczbę graczy o ponad jedną trzecią. Nie wiadomo jak duża część z nich korzysta z płatnych opcji rozgrywki, jednak jak wynika z sierpniowych doniesień, mikrotransakcje generują blisko 20 milionów dolarów przychodu miesięcznie.

Liga Odkrywców została powołana z rozkazu króla Magniego Miedziobrodego. Jest to organizacja badająca korzenie rasy krasnoludów. Głównymi zajęciami Ligi są podróże, eksperymenty oraz dokumentowanie działalności. Jej członkowie prowadzą ekspedycje docierające do niezbadanych zakątków świata.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.