Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 11:55

autor: Meehow

Hearthstone ma ponad 30 milionów zarejestrowanych graczy

Jak wynika z informacji udostępnionych przez firmę Blizzard Entertainment, Hearthstone: Heroes of Warcraft posiada obecnie ponad 30 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft okazała się wielkim hitem na PC-tach i „mobilkach”. - Hearthstone ma ponad 30 milionów zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2015-05-06
Karcianka Hearthstone: Heroes of Warcraft okazała się wielkim hitem na PC-tach i „mobilkach”.
Hearthstone w skrócie:
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Blizzard Entertainment
  • Gatunek: gra karciana
  • Platformy: PC, iOS, Android
  • Data premiery: 11 marca 2014 r. (PC)
  • Cena: free-to-play (mikropłatności)

Na oficjalnym profilu gry Hearthstone: Heroes of Warcraft w serwisie Twitter pojawiła się informacja, z której wynika, że w hitową karciankę studia Blizzard Entertainment może obecnie grać nawet 30 milionów osób z całego świata. W praktyce należy oczywiście wziąć poprawkę na bliżej nieznaną liczbę nieaktywnych graczy, gdyż rzeczony wynik oparty jest najprawdopodobniej o pulę zarejestrowanych kont. Niemniej jednak mowa tutaj o naprawdę ogromnej popularności, która wciąż może rosnąć w związku z niedawnym debiutem Hearthstone’a na smartfonach z systemami Android i iOS. Warto w tym miejscu wynotować ostatnie doniesienia na temat zainteresowania rzeczoną grą: we wrześniu ubiegłego roku pisaliśmy o 20 milionach zarejestrowanych graczy, natomiast w wieńczącym rok raporcie finansowym Blizzard Entertainment podano, że liczba ta zwiększyła się o 5 milionów. Można zatem wyciągnąć z tego uproszczony wniosek, że od początku bieżącego roku kolejne 5 milionów graczy postanowiło dać szansę grze karciance Hearthstone.

Hearthstone ma ponad 30 milionów zarejestrowanych graczy - ilustracja #2Hearthstone: Heroes of Warcraft to logiczna gra karciana osadzona w kultowym uniwersum Warcraft, wykreowanym przez legendarne studio Blizzard Entertainment. Hearthstone na pecetach zadebiutował w marcu 2014 roku, miesiąc później ukazało się na iPadach, zaś w grudniu na tabletach z systemem Android. W połowie kwietnia gra pojawiła się również na iPhone’ach i smartfonach z Androidem. Dotychczas ukazały się trzy dodatki – Klątwa Naxxramas, Gobliny vs Gnomy i Czarna Góra, której polska premiera odbyła się niemal dokładnie miesiąc temu. Gra używa modelu biznesowego free-to-play i wykorzystuje system opcjonalnych mikropłatności.