Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 12:29

autor: Góral

Hearthstone: Heroes of Warcraft z 25 mln zarejestrowanych graczy

Hearthstone: Heroes of Warcraft, popularna karcianka studia Blizzard Entertainment, może się pochwalić 25 mln zarejestrowanych graczy - zdradziła firma Activision Blizzard w najnowszym raporcie finansowym. Oznacza to, że od września 2014 roku tytuł postanowiło przetestować kolejnych 5 mln osób.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to kolejny sukces studia Blizzard Entertainment. - Hearthstone: Heroes of Warcraft z 25 mln zarejestrowanych graczy - wiadomość - 2015-02-06
Hearthstone: Heroes of Warcraft to kolejny sukces studia Blizzard Entertainment.
Hearthstone: Heroes of Warcraft w skrócie:
  • Gatunek: karcianka
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS, Android
  • Data premiery: 11 marca 2014 roku
  • Inne: tytuł posiada 25 mln zarejestrowanych graczy

We wrześniu 2014 roku informowaliśmy, że darmowa karcianka studia Blizzard Entertainment Hearthstone: Heroes of Warcraft mogła się pochwalić 20 milionami zarejestrowanych graczy. W najnowszy raporcie finansowym koncernu Activision Blizzard zdradzono, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy tytuł postanowiło sprawdzić następne pięć milionów osób. Na wynik z pewnością wpłynęła premiera wersji przeznaczonej na urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android, która zadebiutowała w połowie grudnia 2014 roku. Warto również wspomnieć, że projekt od momentu premiery w marcu 2014 roku doczekał się dwóch dodatków - Klątwa Naxxramas oraz Gobliny vs Gnomy, które wprowadziły do zabawy m.in. nowe karty.

Hearthstone: Heroes of Warcraft z 25 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #2Hearthstone: Heroes of Warcraft to karcianka wyprodukowana przez zespół Blizzard Entertainment, która zadebiutowała na komputerach PC w marcu 2014 roku. Miesiąc później produkcja trafiła do posiadaczy urządzeń mobilnych firmy Apple, a w grudniu pojawiła się wersja na Androida.

Rozgrywka toczy się głównie w multiplayerze, ale oczywiście nie brakuje możliwości trenowania z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Zasady zabawy nie odbiegają zbytnio od innych przedstawicieli tego gatunku. Gracze kolekcjonują karty charakteryzujące się różnymi mocami, które służą im do tworzenia decków wykorzystywanych podczas starć.