Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2014, 11:35

autor: Renox

Hearthstone – karciankę Blizzarda sprawdziło już 20 milionów graczy

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że w ich logiczną grę karcianą opartą na modelu free-to-play - Hearthstone: Heroes of Warcraft – zagrało jak dotąd 20 milionów osób na całym świecie. Statystyki dotyczą edycji wydanych na urządzenia mobilne oraz komputery osobiste.

Hearthstone z 20 milionami użytkowników na całym świecie. - Hearthstone – karciankę Blizzarda sprawdziło 20 milionów graczy pecetowych i mobilnych - wiadomość - 2014-09-16
Hearthstone z 20 milionami użytkowników na całym świecie.

Studio Blizzard Entertainment podzieliło się ze światem ciekawymi statystykami związanymi z ich bardzo popularną logiczną grą karcianą opartą na modelu biznesowym free-to-play - Hearthstone: Heroes of Warcraft. Okazuje się, że w grze jak dotąd zarejestrowało się 20 milionów użytkowników z całego świata. Wynik ten robi spore wrażenie, tym bardziej że wspomniana produkcja zadebiutowała na początku tego roku. Producenci nie kryją zadowolenia, dziękując na swoim Twitterze graczom za tak ogromne zainteresowanie:

”Dziękujemy wszystkim za dołączenie do Hearthstone! Będziemy potrzebowali większej karczmy!”

Omawiana produkcja wydana została w wersji na systemy Windows oraz Mac w marcu tego roku. W kwietniu produkcja trafiła także na iPady, natomiast w czerwcu ukazała się edycja stworzona z myślą o tabletach z Windows 8. W tym roku deweloperzy planują wydać grę także na urządzania działające na systemie Android, co bez wątpienia zwiększy jeszcze popularność Hearthstone: Heroes of Warcraft wśród graczy preferujących darmowe tytuły.

Twórcy wznoszą symboliczny toast, aby uczcić osiągnięty sukces. - Hearthstone – karciankę Blizzarda sprawdziło 20 milionów graczy pecetowych i mobilnych - wiadomość - 2014-09-16
Twórcy wznoszą symboliczny toast, aby uczcić osiągnięty sukces.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to logiczna gra karciana oparta na modelu F2P z systemem mikropłatności. Trzonem rozgrywki we wspomnianej produkcji są pojedynki online przeciwko innym osobom, z wykorzystaniem platformy Battle.net. Studio Blizzard, tworząc omawiany tytuł, zdecydowało się na śmiały krok - przeniesienie realiów świata Azeroth do gry karcianej. Połączenie uniwersum znanego z serii Warcraft i World of Warcraft z tak niecodzienną konwencją spodobało się graczom, których z tygodnia na tydzień konsekwentnie przybywa.