Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2014, 10:46

autor: Draug

Call of Duty: Advanced Warfare – tryb Momentum i inne wieści o multiplayerze

Studio Sledgehammer Games ujawniło kolejną garść szczegółów na temat trybu multiplayer w grze Call of Duty: Advanced Warfare. Dotyczą one między innymi nieujawnionego wcześniej trybu Momentum, mapy Recovery oraz możliwej liczby rang i poziomów prestiżowych do zdobycia. Co więcej, nowościom towarzyszą dwa świeże zapisy rozgrywki od serwisu IGN.

Call of Duty: Advanced Warfare w skrócie:
  • Producent / wydawca: Sledgehammer Games / Activision
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 4 listopada 2014

Ostatnio w sieci nastąpił kolejny napływ (głównie za sprawą serwisu IGN) materiałów dotyczących trybu wieloosobowego w grze Call of Duty: Advanced Warfare. Przede wszystkim, poznaliśmy kolejną multiplayerową formę zabawy w dziele studia Sledgehammer Games – będzie to Momentum, stanowiące reinkarnację trybu War z gier Call of Duty 3 i Call of Duty: World at War oraz wariację na temat Domination. W zabawie biorą udział dwie drużyny, dążące do przejmowania punktów z flagami, rozmieszczonych w prostej linii w różnych częściach mapy, i utrzymywania nad nimi kontroli. Mając w posiadaniu kilka punktów, generujemy tytułowy pęd (ang. momentum), który przekłada się na szybsze przejmowanie kolejnych flag. Omawianą formę zabawy możecie zobaczyć w akcji na powyższym kilkuminutowym gameplayu, opatrzonym komentarzem dewelopera. Warto tu nadmienić, że na filmie rozgrywka toczy się na ujawnionej niedawno mapie Retreat, zlokalizowanej w Chinach.

A skoro mowa o mapach, to warto wspomnieć o kolejnej arenie, która dopiero co doczekała się odkrycia (również za sprawą serwisu IGN) – Recovery. Zostanie ona umiejscowiona na Hawajach, na platformach zbudowanych na stokach wulkanu górującego nad miastem Honolulu. Co ciekawe, podczas spotkania będzie mogło dojść do erupcji, która wymusi na graczach przedostanie się na drugą, bezpieczną stronę mapy, zanim dotychczasowy obszar działań zostanie spowity przez trujący gaz i zbombardowany odłamkami skalnymi. Omawianą lokację możecie zobaczyć na drugim zapisie rozgrywki, widocznym powyżej.

Ponadto na Twitterze pojawił się tajemniczy wpis ze strony Michaela Condraya ze studia Sledgehammer Games, który sugeruje, że w trybie wieloosobowym na graczy może czekać 50 rang do zdobycia i 15 poziomów prestiżowych do „wbicia”. Trudno mieć pewność, zważywszy że cała treść posta brzmi: „#AdvancedWarfareMP 50/15. #7.”, jednak podane liczby wydają się pasować właśnie do możliwej liczby rang i poziomów prestiżowych. Warto tu nadmienić, iż jeszcze kilka tygodni temu twórcy rozważali, czy tych ostatnich ma być 10, czy 15, więc niewykluczone, że podjęto już ostateczną decyzję, wybierając wyższą wartość.

Na koniec przypomnijmy, że Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje 4 listopada bieżącego roku (na całym świecie, w tym w Polsce). Wieloosobowe boje ze ślizgającymi się i wykonującymi podwójne skoki żołnierzami będą toczyli posiadacze komputerów osobistych oraz konsol siódmej (Xbox 360, PlayStation 3) i ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4).