Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2014, 11:39

autor: Draug

Call of Duty: Advanced Warfare – wysyp ciekawostek na temat gry

Studio Sledgehammer Games ujawniło garść ciekawostek na temat gry Call of Duty: Advanced Warfare. Obejmują one m.in. trzecią formę zabawy (obok kampanii i multiplayera), zabawę wieloosobową bez egzoszkieletów, potencjalny widok TPP i kwestie graficzne w wersjach konsolowych.

Ostatnie dni przyniosły wysyp ciekawostek na temat gry Call of Duty: Advanced Warfare, ujawnionych przez różnych członków zespołu Sledgehammer Games, takich jak Michael Condray, Glen Schofield czy Mike Mejia:

  • Tytuł będzie działał z szybkością 60 klatek na sekundę na wszystkich platformach sprzętowych. Niewiadomą pozostaje jeszcze kwestia rozdzielczości (czyli tego, czy Xbox One również zaoferuje 1080p), ale oczywiście twórcy robią co mogą, jeśli chodzi o optymalizację.
  • Oprócz kampanii fabularnej dla samotników i multiplayera, w grze znajdzie się trzecia forma zabawy. Nie mamy żadnych szczegółów na jej temat, ale przypuszczalnie będzie ona analogiczna do kooperacyjnych trybów z poprzedników, jak chociażby Extinction z Call of Duty: Ghosts.
  • W trybie wieloosobowym bardziej konserwatywni miłośnicy serii będą mogli toczyć rozgrywki bez udziału egzoszkieletów i wszystkich niecodziennych możliwości, jakie się z nimi wiążą.
  • Funkcja Supply Drop pozwoli odblokowywać broń i inną zawartość do multiplayera poprzez kampanię dla pojedynczego gracza.
  • Przygotowywany jest tryb o nazwie Combat Readiness Program, który pozwoli ćwiczyć swoje umiejętności w walce z botami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.
  • Wygląda na to, że twórcy pracują nad opcją obserwowania akcji zza pleców bohatera (widok TPP), jednak nie będzie ona dostępna w dniu premiery gry.
  • W Advanced Warfare powróci możliwość grania na podzielonym ekranie (choć jeszcze nie wiadomo, dla ilu graczy).
  • Dostępnych będzie 10 lub 15 (deweloper jeszcze się zastanawia) poziomów prestiżowych dla graczy, którzy „wymaksowali” swoich żołnierzy.
  • Asysta przy celowaniu nadal będzie obecna w grze, aczkolwiek nic nie stanie na przeszkodzie, by wyłączyć ją w menu konfiguracji.
Futurystyczne nowinki mogą przewrócić multiplayer w Advanced Warfare do góry nogami, ale na szczęście konserwatyści otrzymają możliwość bawienia się bez nich. - Call of Duty: Advanced Warfare – wysyp ciekawostek na temat gry - wiadomość - 2014-08-19
Futurystyczne nowinki mogą przewrócić multiplayer w Advanced Warfare do góry nogami, ale na szczęście konserwatyści otrzymają możliwość bawienia się bez nich.

Przypominam, że Call of Duty: Advanced Warfare zadebiutuje na polskim rynku 4 listopada bieżącego roku, równo z premierą w pozostałych częściach świata. Zmagania prywatnych kompanii najemniczych na polach bitew przyszłości staną się udziałem posiadaczy pecetów oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Polecam też Waszej uwadze materiały, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku dni. Niedawno studio Sledgehammer Games ujawniło tryb multiplayer, który mieliśmy już okazję przetestować i opisać – odsyłam Was do tekstu Łukasza Gołąbiowskiego. Przedtem warto też zobaczyć zwiastun rozgrywki wieloosobowej. Co więcej, podczas dopiero co zakończonych targów gamescom w Kolonii zaprezentowano kolejny długi gameplay z kampanii jednoosobowej.