Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2014, 22:57

autor: Góral

Call of Duty: Advanced Warfare - szczegóły dotyczące multiplayera

Firmy Activision i Sledgehammer Games zdradziły szczegóły dotyczące multiplayera w grze Call of Duty: Advanced Warfare. Pisząc w skrócie, szykuje się futurystyczna wieloosobowa zabawa, przywołująca na myśl Titanfalla od studia Respawn Entertainment.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią firma Activision zaprezentowała multiplayer gry Call of Duty: Advanced Warfare, zdradzając przy okazji sporo informacji na ten temat. Według dewelopera produkcji, studia Sledgehammer Games, nowy CoD znacznie zmieni wieloosobową zabawę występującą w kolejnych odsłonach serii, oddając do dyspozycji graczy głębszy system dostosowywania postaci, nowe ruchy i umiejętności żołnierzy. Wszystko to za sprawą egzoszkieletów, gdyż dzięki nim wojacy potrafią wykonywać podwójne skoki, ślizgać się, robić uniki, używać kamuflażu i nie tylko. To jednak dopiero początek, gdyż w grze pojawi się nowy system nagród, których ma być do zdobycia ponad 1000, a dostosowywanie podopiecznego będzie w zasadzie nieograniczone, gdyż możliwych kombinacji ma być przeszło 2 miliardy. U żołnierzy zmienimy wiele rzeczy – od hełmów, przez koszulki i spodnie, aż po buty, ochraniacze na kolana, czy też sam egzoszkielet.

Call of Duty: Advanced Warfare w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Deweloper: Sledgehammer Games
  • Platformy sprzętowe: Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC
  • Data premiery: 4 listopada 2014 roku

Powróci system Pick 10, jednak zostanie on rozbudowany do miana Pick 13. Gracze wybiorą scorestreaki i będą ich używać w swojej ulubionej klasie postaci. Dodatkowo po raz pierwszy w historii pojawią się kooperacyjne scorestreaki. Wśród broni nie zabraknie futurystycznych narzędzi mordu, wykorzystujących wiązki skoncentrowanej energii. Nie trzeba będzie ich przeładowywać, ale za to będą się one nagrzewać. Ciekawą opcją wydaje się być także Virtual Firing Range – strzelanica pozwalająca przetestować pukawki przed meczem.

Wśród dostępnych trybów gry wymieniono m.in. Capture the Flag, Hardpoint, Team Deathmatch, Domination, Search and Destroy oraz dwa zupełnie nowe - Uplink i Momentum. Całość ma być świeża i nowatorska, a jednocześnie utrzymana w duchu serii i przede wszystkim zabawna.

Przy okazji zapowiedziano, że osoby, które zamówią Call of Duty: Advanced Warfare przed premierą, rozpoczną zabawę w multiplayrze 24 godziny wcześniej niż inni. Premiera tytułu odbędzie się 4 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC,

Zapis całej prezentacji trybu wieloosobowego w Call of Duty: Advanced Warfare

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach