Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2014, 11:38

autor: Sarge

ArcheAge - pełna wersja darmowej gry MMO wystartuje dziś o 19:00

Firma Trion World Network uruchomi dzisiaj o godzinie 19:00 serwery dla wszystkich graczy w darmowej grze ArcheAge, reprezentującej gatunek MMORPG. Produkcja koreańskiego studia XL Games koncepcyjnie ma nawiązywać do takich tytułów jak World of Warcraft, Ultima Online czy Lineage II.

ArcheAge zaoferuje graczom wiele urokliwych lokacji - ArcheAge - pełna wersja darmowej gry MMO wystartuje dziś o godzinie 19:00 - wiadomość - 2014-09-16
ArcheAge zaoferuje graczom wiele urokliwych lokacji

Dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego odbędzie się oficjalna premiera pełnej wersji długo wyczekiwanej gry MMO ArcheAge. W zgodzie z panującym od dłuższego czasu trendem, produkcja koreańskiego studia XL Games wykorzystuje model biznesowy free to play, a więc rozgrywka jest darmowa i wzbogacona o opcjonalne mikropłatności. Od piątku końcowy produkt mogą testować posiadacze tzw. Founder Pack’ów, których cena wahała się od 45 euro (ok. 190 zł) do 135 euro (ok. 570 zł). Według wstępnych doniesień, już teraz gra cieszy się sporym zainteresowaniem i nawet płacący gracze musieli liczyć się z czekaniem w kolejkach. Pozostaje więc pytanie, jak to będzie wyglądało od dzisiejszego wieczora, gdy do zabawy dopuszczeni zostaną wszyscy chętni. Bezpiecznie trzeba założyć, że początkowo nie będzie łatwo natychmiastowo dołączyć do rozgrywki.

Chcąc zagrać w ArcheAge po udostępnieniu pełnej wersji, musicie najpierw zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej, a następnie pobrać klienta gry. W związku z dużym zainteresowaniem we wczesnym dostępie, twórcy postanowili na premierę końcowego produktu uruchomić dwa kolejne serwery, co da ich łącznie siedem w Ameryce Północnej i pięć w Europie.

Od godziny 19:00 wszyscy będą mogli wkroczyć do świata ArcheAge - ArcheAge - pełna wersja darmowej gry MMO wystartuje dziś o godzinie 19:00 - wiadomość - 2014-09-16
Od godziny 19:00 wszyscy będą mogli wkroczyć do świata ArcheAge

Twórcy uprzedzają, że niektóre opcje zostaną wprowadzone do gry dopiero z czasem. Mowa np. o zdobywaniu terytorium czy przeprowadzaniu oblężeń. Gracze nie płacący ani złotówki otrzymają możliwość stworzenia dwóch postaci. Za pieniądze będzie można zakupić nawet do sześciu dodatkowych slotów. Pewne jest też, że od premiery w pełni funkcjonalny będzie dom aukcyjny.

ArcheAge to darmowa gra MMORPG stworzona przez studio XL Games i wydana przez firmę Trion World Network. Koncepcyjnie twórcy nawiązują do najbardziej popularnych przedstawicieli gatunku, takich jak World of Warcraft, Ultima Online czy Lineage II. Fabularnie przenosimy się do fantastycznego świata ogarniętego konfliktem pomiędzy dwiema zwaśnionymi frakcjami. Nuianie z Elfami walczą przeciwko Haranom oraz Firranom i tworząc postać będzie można wybrać jedną z tych czterech ras.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.