Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2014, 18:00

autor: moir

Przegląd MMO (14/09/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, Camelot Unchained

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie headstartu europejskiej wersji ArcheAge, kolejne materiały wideo prezentujące świat Black Desert oraz opóźnienie testów alfa Camelot Unchained.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. headstart ArcheAge, najnowsze materiały wideo z Black Desert, a także opóźnienie zapowiadanych alfa testów Camelot Unchainted. Ponadto wspominamy o takich grach jak Life is Feudal oraz WildStar.

ArcheAge

W piątek, 12 września o godzinie 19:00 czasu polskiego, miała miejsce nieoficjalna premiera długo oczekiwanego ArcheAge. Do udziału w tym 4-dniowym headstarcie zostali zaproszeni jedynie posiadacze tzw. Founder’s Packów, których cena wahała się od 45 do 135 euro (odpowiednio 190 i 570 złotych). Zachodni wydawca gry, firma Trion Worlds, uruchomiła na początek dokładnie 10 serwerów – 4 dla Europy i 6 dla Ameryki Północnej. Jak to zwykle bywa w przypadku produkcji tego typu, na starcie czekały na nas długie kolejki, sporo opóźnień i rozłączeń. Nic jednak nie było w stanie zniechęcić wygłodniałych graczy – już ok. godzin południowych w sobotę pojawiły się doniesienia o braku wolnych miejsc na domki, czy pola uprawne, zaś nieco po upływie doby osiągnięto pierwszy 50. poziom doświadczenia.

Oficjalna premiera zachodniej wersji ArcheAge odbędzie się w najbliższy wtorek, 16 września, o godzinie 19:00 czasu polskiego. Tytuł oparty jest o model free-to-play.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Black Desert

Gotowi na kolejną porcję materiałów wideo z niezwykle obiecującego Black Desert? Tym razem mamy dla Was zapisy z rozgrywki prezentujące m.in. aktywność NPC zamieszkujących napotykane miasta i wsie, walkę z elitarnymi przeciwnikami oraz codzienne aktywności takie jak polowanie, łowienie ryb, kowalstwo, czy gotowanie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

Camelot Unchained

Przedstawiciele studia City State Entertainment poinformowali, że wstępne testy alfa Camelot Unchained rozpoczną się dopiero w lutym 2015 roku, a nie jak początkowo zapowiadano podczas tegorocznej jesieni. Deweloperzy obiecują zadośćuczynić zawiedzionym graczom przedłużaniem subskrypcji oraz dodatkowymi bonusami. Opóźnienie najpewniej wpłynie także na przesunięcie daty finalnej premiery, choć na potwierdzenie tych wiadomości będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Camelot Unchained

Life is Feudal

Już 19 września rozpoczną się alfa testy Life is Feudal: Your Own, czyli nieco okrojonej wersji ciekawie zapowiadającej się produkcji o tym samym tytule. Udział w nich będzie płatny, zaś sam dostęp realizowany za pośrednictwem platformy Steam. Przy okazji powyższej zapowiedzi pojawił się także nowy zwiastun „pełnej” wersji gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Life is Feudal

WildStar

Przedstawiciele Carbine Studios ogłosili, że pracują obecnie nad stworzeniem tzw. megaserwerów, których głównym założeniem jest umożliwienie wszystkim graczom WildStar wspólnej zabawy. Deweloperzy zapowiedzieli, że czeka ich jeszcze trochę testów, lecz sprawy mają się dobrze i już w najbliższej przyszłości powinniśmy otrzymać po jednym dużym serwerze PvP i PvE na region.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar