Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 września 2014, 14:59

Google Play – okres na zwrot zakupionej aplikacji wydłużony do 2 godzin

W zasadach funkcjonowania usługi Google Play wprowadzono pro-konsumenckie zmiany. Teraz na zwrot zakupionej aplikacji i odzyskanie pieniędzy mamy dwie godziny, a nie jak wcześniej jedynie piętnaście minut.

W zasadach funkcjonowania usługi Google Play wprowadzono korzystne dla użytkowników zmiany. Do tej pory po zakupieniu aplikacji mieliśmy jedynie 15 minut na zwrot programu i odzyskanie pieniędzy. Teraz okres ten został wydłużony do dwóch godzin.

Od tej reguły jest jeden wyjątek. Jeśli po zwrocie gry zakupimy ją potem ponownie, to nie będzie przysługiwać nam już możliwość dokonania zwrotu. Takie rozwiązanie ma na celu uniemożliwienie ludziom darmowego przechodzenia płatnych tytułów.

Aby skorzystać z opcji zwrotu wejdźcie do menu Moje Aplikacje. Po upływie dwóch godzin dla danego programu obecna przy nim opcja ulegnie zmianie na Odinstaluj.

Warto wspomnieć, że wydłużenie okresu na zwrot to nie jedyna pro-konsumencka zmiana jaką ma planach firma Google. Korporacja została również „przekonana” przez Komisję Europejską do zaprzestania korzystania z określenia „darmowe” w przypadku tytułów opartych na modelu free-to-play, a więc posiadających mikropłatności.

Ponadto kilka dni temu informowaliśmy, że firma poszła na ugodę z amerykańską Federalną Komisją Handlową i zobowiązała się wypłacić minimum 19 mln dolarów odszkodowań użytkownikom, których dzieci bez ich zgody wykorzystały karty kredytowe swoich rodziców do dokonywania mikropłatności w ramach usługi Google Play. Wszystko to pokazuje, że nawet internetowy gigant może zostać zmuszony do zgięcia karku i zrobienia czegoś na korzyść klientów.